Światowy Dzień Wody – 22 marca 2019 r.

Dodano przez Redaktor, 15 marca 2019 w Ogólne, Ogłoszenia
0

Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Pelplin!

Niezmiennie propagujemy ideę picia wody z kranu czyli korzystania z możliwości jaką daje… nam natura. Przy okazji Światowego Dnia Wody ponownie zachęcamy mieszkańców do przyłączenia się do akcji i ponownie pragniemy zapewnić o dobrej jakości wody oraz bezpieczeństwie jej spożywania.

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby zobaczyć jak przebiega proces uzdatniania wody surowej, przed dostarczeniem jej do naszych kranów, serdecznie zapraszamy do odwiedzenia w tym szczególnym dniu Stacji Uzdatniania Wody w Pelplinie. Będziemy pozostawać do Państwa dyspozycji w godzinach od 8:00 do 15:00.

Tym bardziej zachęcamy do odwiedzenia Stacji Uzdatniania Wody, że w wyniku jej modernizacji, na straży bezpieczeństwa wody dodatkowo postawiliśmy małże (tzw. Biomonitoring). W godzinach 11:00 -13:00 odbędzie się spotkanie z przedstawicielem Firmy wykonawczej, który zapozna zainteresowanych z Biomonitoringiem Symbio.

Chcielibyśmy przypomnieć także, nie tylko ze względu na Światowy Dzień Wody ale także zbliżający się Dzień Ziemi, o wspólnym szanowaniu zasobów wodnych oraz otaczającego środowiska, ponieważ tylko wspólnymi siłami jesteśmy w stanie zapewnić dla nas i kolejnych pokoleń, lepszą przyszłość naszej planety.