Świąteczne spotkanie z JE Księdzem Biskupem Diecezjalnym

Dodano przez Administrator, 20 grudnia 2012 w Ogólne
0

W Pelplinie coraz silniej daje o sobie znać świąteczna atmosfera, a to między innymi za sprawą spotkań, których przewodnią myślą jest zbliżające się Boże Narodzenie. Dar obecności w te dni zdaje się być najważniejszym prezentem.

20 grudnia 2012 r. (czwartek), w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie, odbyło się świąteczne spotkanie z udziałem JE Księdza Biskupa Diecezjalnego dr Ryszarda Kasyny.

Uroczystość otworzył Przewodniczący Rady Miejskiej w Pelplinie Mirosław Chyła, witając wszystkich przybyłych w tym duchowieństwo, przedstawicieli okolicznych samorządów, władze samorządowe Pelplina, radnych Rady Miejskiej w Pelplinie, przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz wszystkich pozostałych gości, którzy przyjęli zaproszenie na dzisiejsze spotkanie.

Miłym akcentem świątecznego spotkania były Jasełka w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Pelplinie, które wprowadziły zebranych w wyjątkową atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

W związku z kończącym się Rokiem Animacji Społecznej, podczas spotkania wręczone zostały Nagrody Wolontariatu 2012 . Tegorocznymi laureatami zostali:

 

w kategorii Wolontariusz Roku:
Grupa wolontariuszy pracująca na rzecz świetlicy przy zespole Caritas Parafii Katedralnej w Pelplinie

w kategorii Firma przyjazna społeczności lokalnej:
Firma Handlowo Usługowa „Automobilne Centrum” Tomasz Zaborowski

w kategorii Organizacja Przyjazna Wolontariuszom:
Parafialny Zespół Caritas w Wielkim Garcu
W tym roku decyzją Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin przyznana została nagroda specjalna w kategorii Inicjatywa Roku 2012. Nagrodę w tej kategorii przyznano czterem samorządom Powiatu Tczewskiego (Miasto i Gmina Pelplin, Miasto i Gmina Gniew, Gmina Subkowy i Gmina Morzeszczyn) za współorganizację Mini Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej na Kociewiu.

Po uroczystości wręczenia Nagród, głos zabrał Ksiądz Biskup Diecezjalny dr  Ryszard Kasyna, który życzenia świąteczne uwieńczył pobłogosławieniem wigilijnego opłatka. Na zakończenie spotkania, był czas na indywidualne chwile z życzeniami, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2013 roku.