Świąteczne spotkanie z Jego Ekscelencją Księdzem Biskupem Diecezjalnym

Dodano przez Redaktor, 22 grudnia 2015 w Kultura, Ogólne, Ogłoszenia, Wydarzenia
0

W Pelplinie coraz silniej daje o sobie znać świąteczna atmosfera, a to między innymi za sprawą spotkań, których przewodnią myślą jest zbliżające się Boże Narodzenie. Dar obecności w te dni zdaje się być najważniejszym prezentem.

W czwartek 17 grudnia 2015 r., w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie, odbyło się świąteczne spotkanie z udziałem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Diecezjalnego dr Ryszarda Kasyny.

Uroczystość otworzył Przewodniczący Rady Miejskiej w Pelplinie Mirosław Chyła, witając wszystkich przybyłych w tym duchowieństwo, przedstawicieli okolicznych samorządów, władze samorządowe Pelplina, radnych Rady Miejskiej w Pelplinie, przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz wszystkich pozostałych gości, którzy przyjęli zaproszenie na spotkanie. 

Po uroczystym otwarciu spotkania przyszedł czas na bożonarodzeniowe życzenia, i tak też, staropolskim zwyczajem, spokoju oraz ciepła wszystkim zebranym życzył Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Patryk Demski, Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich oraz Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Diecezjalny dr Ryszard Kasyna. Na zakończenie spotkania, był czas na indywidualne chwile z życzeniami, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i nowego 2016 roku.

Miłym akcentem świątecznego spotkania stały się występy dzieci należących do Wokalnej Grupy przy Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie oraz Modraki, które wprowadziły zebranych w wyjątkową atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

Poniżej relacja „Informator Pelpliński” Seweryn Brzeziński: