Sukces pelplińksiego koła teatralnego

Dodano przez Administrator, 23 kwietnia 2012 w Ogólne
0

Dnia 20 kwietnia 2012 roku w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie odbyła się piąta edycja regionalnego Turnieju Talentów Teatralnych – konkurs kabaretów i innych form teatralnych. Do przeglądu zgłosiło się 16 zespołów ze szkół i ośrodków kultury, rywalizowały one w trzech kategoriach: uczniowie szkół podstawowych  -klasy I-III, uczniowie klas IV-VI oraz szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne.

 

Z Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie swoje talenty teatralne pojechały zaprezentować dwie grupy, uczestnicy kół teatralnych.

 

Młodsza grupa przedstawiła spektakl pt. „Gdy jest ciemno…”, za który jury przeglądu przyznało zespołowi I miejsce. Starsi uczestnicy warsztatów teatralnych wystawili inscenizację teatralną pt. „Wieża Babel” otrzymując II miejsce w swojej kategorii (jury nie przyznało I miejsca). Ostatecznie okazało się, że grupy działające w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie swoimi talentami najbardziej urzekły jury.

 

Informacje o nagrodzonych spektaklach i grupach:
„Gdy jest ciemno…” – inscenizacja prezentuje grupę dzieci, które wspólnie świetnie się bawią. W trakcie zabawy psują „pstryczek” od prądu i nastaje ciemność. Aura mroku powoduje, iż ujawniają się ich lęki, ale także psotne myśli.
W spektaklu występują: Oliwia Wojcik, Anna Puchowska, Olga Sikut, Kornelia Klin, Nikola Freda, Julia Kleina, Zuzanna Jabłonka i Mateusz Truty.

 

„Wieża Babel” –  spektakl zaczerpnął tytuł z biblijnej przypowieści Wieża Babel. Natomiast cała fabuła opowiada o młodzieży, która z nudów postanawia zbudować wieżę, powodującą, że będą mieli władzę, sławę i bogactwo. Siła z zewnątrz powoduje, że wieża się zawala, a w młodych ludziach następuje zmiana w postrzeganiu świata.
Aktorzy: Marta Choinska, Weronika Krajnik, Weronika Dąbrowska, Emilia Floryn, Judyta Łaga i Emil Herkt.
Scenariusz i reżyseria – Piotr Weintz

 

Wszystkich, którzy chcą zobaczyć nagrodzone spektakle zapraszamy 24 maja 2012 roku o godz. 17.00 do Miejskiego Ośrodka Kultury (spotkanie z okazji Dnia Matki), gdzie odbędą się prezentacje artystyczne wszystkich kół zainteresowań działających w naszym ośrodku.

 

(MOK)