Sukces na 3 Festiwalu Filmów Młodzieżowych – 18

Dodano przez Administrator, 4 czerwca 2012 w Ogólne, Sport
0

W dniach 01-02.06.2012 r. odbył się w Poznaniu 3 Festiwal Filmów Młodzieżowych – 18 organizowany przez I LO im. Karola Marcinkowskiego.

Było to wielkie wydarzenie dla młodych adeptów sztuki filmowej, koncerty i inne towarzyszące imprezy – warsztaty z charakteryzacji i stylizacji, nauka montażu filmów dokumentalnych itp.

Udział w tym największym polskim Festiwalu wziął uczeń klasy III Gimnazjum Nr 2 w Pelplinie – Jakub Szwarc – autor najlepszej pracy przesłanej na Konkurs Plakatu Filmowego, która w ocenie Jury festiwalowego wyróżniała się oryginalnym konceptem i wysoką estetyką na tle innych prac zgłoszonych z całego kraju.

Jakub na zaproszenie organizatorów zasiadał w Jury Młodzieżowym Festiwalu, które składało się z uczniów I LO w Poznaniu, młodych znawców filmu, mających własny i niebanalny pogląd na sztukę. Jury Młodzieżowe wraz ze znanymi reżyserami i scenarzystami, którzy tworzyli Jury Główne Festiwalu oceniało ok. 30 wybranych filmów z całej Polski. Obrady były „burzliwe”, a poprzeczka ustawiona wysoko. Zgromadzona publiczność liczyła na to, że Jury dokona najlepszego wyboru oraz dobrze odczyta intencje twórców.

Było to niewątpliwie duże wyróżnienie, doświadczenie i przyjemność dla ucznia, który z pasją tworzy własne projekty, jak również stawia pierwsze małe kroki w światku filmowym.

(ZS Nr2)