Sukces maturzysty LO im. ks. Janusza St. Pasierba

Dodano przez Redaktor, 10 kwietnia 2015 w Ogólne, Szkoły
0

Z przyjemnością informujemy, że Robert Grzonka, uczeń klasy III a Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Janusza St. Pasierba  w Pelplinie zdobył I miejsce w wojewódzkim finale konkursu „Pokaż nam język” (w kategorii język niemiecki), organizowanym przez Wyższą Szkołę Bankową w Gdańsku.

W dniu 9 kwietnia 2015 r. w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku odbył się finał konkursu „Pokaż nam język” z udziałem ok. 300 uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego. Wcześniej, na początku marca 2015 r.,  odbyły się eliminacje szkolne, w których wzięło udział ponad 50 uczniów i uczennic z pelplińskiego liceum. Testy eliminacyjne były sprawdzianem z wiedzy o krajach niemiecko – i anglojęzycznych, ich kulturach i historii oraz umiejętności z zakresu gramatyki języków angielskiego i niemieckiego. Do finału zakwalifikowali się Weronika Urban, Robert Grzonka (język niemiecki) oraz Dawid Konieczny (język angielski).

Pierwszy etap finału konkursu polegał na rozwiązaniu pisemnego testu w poszczególnych językach i obejmował zakres wiedzy gramatycznej, historycznej i kulturowej. Do ścisłego, ustnego finału  zakwalifikowano po 5 uczniów w każdej kategorii językowej. W ramach debaty finałowej uczniowie dyskutowali na temat tworzenia własnej marki. Robert Grzonka okazał się bezkonkurencyjny we władaniu językiem Goethego i Schillera. W nagrodę otrzymał indeks Wyższej Szkoły Bankowej. Pelplińskich licealistów do konkursu przygotowali: Zenon Świtała i Viktoriia Lavrynenko.

Gratulujemy!

(BW)