Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych oraz Grodzisko Owidz zapraszają na spektakl pt. Maszkary –rekonstrukcja zapustów kociewskich.

Dodano przez Redaktor, 5 listopada 2018 w Ogólne, Ogłoszenia
0
Troska o tradycję i pamięć dawnego świętowania należy do ważnego elementu tożsamości kulturowej każdego z nas. Sama tradycja natomiast nie musi oznaczać tylko związku z przeszłością – może stanowić ciekawe wyzwanie dla współczesnego teatru. Na podstawie materiałów etnograficznych i wywiadów przeprowadzonych z mieszkańców regionu, opracowana została istota tradycyjnego kolędowania na Kociewiu. Zapraszamy Was na szczególne widowisko: rekonstrukcję zwyczajów zapustnych na wsi kociewskiej, gdzie widzowie współuczestniczą razem z aktorami w zabawie zapustnej.
Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych oraz Grodzisko Owidz zapraszają na spektakl pt. Maszkary –rekonstrukcja zapustów kociewskich. Spektakl przygotowany został przez pasjonatów teatru z regionu Starogardu Gdańskiego i okolic. Widowisko odbędzie się w sali konferencyjnej Grodziska Owidz w niedzielę 18 listopada o godzinie 19:00. Wstęp jest wolny, ale ilość miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązują zapisy pod adresem sit.manowce@gmail.com lub nr tel. 509 890 684.
Spektakl pn. Maszkary –rekonstrukcja zapustów kociewskich dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura-Interwencje 2018. Etnopolska”.