Stop dzikim wysypiskom

Dodano przez Redaktor, 16 maja 2017 w Ekologia, Ogólne
0

Chcesz spacerować po czystych ulicach, parkach, miejscach odpoczynku, z dumą zaprosić do miejsca zamieszkania znajomych poza gminy ? Nie wyrzucaj więc śmieci do rowu czy lasu tylko  wywieź je do PSZOK-u.
PSZOK czyli Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych znajduje się przy drodze powiatowej w miejscowości Ropuchy (w pobliżu „starego” wysypiska śmieci) i czynny jest dla wszystkich mieszkańców Gminy Pelplin w:
• Poniedziałki 9.00 – 16.00
• Środy 9.00 – 16.00
• Piątki 9.00 – 16.00
• Soboty 10.00 – 16.00

Na PSZOK-u przyjmowane są posegregowane odpady takich frakcji jak: plastik, szkło, papier, elektrośmieci, wielkogabarytowe (np. meble, wykładziny), popiół, opony, baterie, akumulatory, metal a także bioodpady (np. ścięta trawa, gałęzie).

Wszystkie wyżej wymienione odpady przyjmowane są NIEODPŁATNIE !!!

Oprócz funkcjonowania PSZOK-u makulaturę, plastik i szkło można wrzucać do gniazd segregacyjnych, które znajdują się przy szkołach. Dodatkowo w każdym sołectwie na terenie gminy przy świetlicach wiejskich zostały utworzone także gniazda do segregacji.

Na terenie Pelplina gniazda znajdują się przy Zespole Szkół nr 1 i 2, na Osiedlu Młodych, za NZOZ PELMED, przy skrzyżowaniu Słowackiego i Konopnickiej oraz na osiedlu Limanowskiego.

Gruz i materiały budowlane przekazujemy w Zakładzie Przetwarzania Odpadów Budowlanych (odpłatnie) codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 15:00. Zakład znajduje się za PSZOK w Ropuchach.
Opłata za oddanie „czystego” gruzu wynosi dla mieszkańców  Gminy Pelplin 1zł za tonę.

Mieszkańcy gminy przeterminowane i niepotrzebne leki mogą przekazywać do pelplińskich aptek.