„Stół Bożonarodzeniowy na Kociewiu”

Dodano przez Redaktor, 15 grudnia 2014 w Bez kategorii, Ogólne
0

W sobotę 13 grudnia 2014 r. w Fabryce Sztuk w Tczewie już  po raz szósty odbył się Powiatowy Przegląd „Stół Bożonarodzeniowy na Kociewiu” zorganizowany przez Stowarzyszenie Kociewskie „Forum Kobiet” oraz Biuro Powiatowe Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Tczewie.

Otwarcia Przeglądu dokonały: Krystyna Gierszewska – Prezes Kociewskiego Forum Kobiet oraz Małgorzata Huzior i Alina Laskowska z Biura Powiatowego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Tczewie. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz samorządów z terenu powiatu tczewskiego.

Najważniejszymi uczestnikami Przeglądu były reprezentantki Kół Gospodyń Wiejskich z poszczególnych gmin powiatu tczewskiego. Gminę Pelplin reprezentowało Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich Janiszewianki z Janiszewa. Panie z KGW na odświętnie udekorowanych stołach przygotowały mnóstwo smakowitych kociewskich specjałów, które najczęściej goszczą na wigilijnych stołach.

Bożonarodzeniowych przysmaków skosztował  także obecny na Przeglądzie Burmistrz  Miasta i Gminy Pelplin Patryk Demski, który w podziękowaniu za reprezentowanie Gminy Pelplin  wręczył Paniom z KGW z Janiszewa prezent.

W świąteczny nastrój gości wprowadził Chór Deesis z Uniwersyteckiego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego z Tczewa śpiewając kolędy i pastorałki. Podczas Przeglądu zaprezentowane zostały także ręczne ozdoby koronkowe wykonane przez panie z Pracowni Haftu i Szydełkowania działające przy Miejskim Ośrodku Kultury z Pelplina.

foto. UG Subkowy