Srebrny medal Wiktorii Rąbały

Dodano przez Redaktor, 1 lipca 2014 w Ogólne, Sport
0

W dniach 21-22.06.2014r. w Łodzi odbył się Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych. Jest to największa impreza sportowa w Polsce przeznaczona dla uczniów szkół podstawowych. W tym roku były to jubileuszowe dwudzieste zawody, które zgromadziły rekordową liczbę ponad 3000 zawodników z 75-ciu miast.

Zespół Szkół Nr 2 w Pelplinie reprezentowało pięcioro uczniów wyłonionych z eliminacji rejonowych. Byli to: Wiktoria Rąbała, Weronika Łobocka, Marta Okęcka, Klaudia Jaśniewska i Magdalena Faculak. Miło nam donieść, że rewelacyjnie spisała się Wiktoria Rąbała, która zajęła 2 m-ce w rzucie piłeczką palantową osiągając świetny wynik 59,5m. Bardzo dobrze spisała się również w tej samej konkurencji Weronika Łobocka, która z wynikiem 48,5m. wywalczyła 10-te miejsce. Jeszcze lepiej wypadła Klaudia Jaśniewska, która w biegu na 600m. zajęła 7 m-ce z bardzo dobrym rekordem życiowym 1,49,88. 22 m-ce w tym samym biegu zdobyła Magdalena Faculak z czasem 1,57,06, co także jest jej rekordem życiowym. W biegu na 300m. wystartowała Marta Okęcka, która wśród najlepszych biegaczek w kraju zajęła 30-te miejsce z wynikiem 48,68.

Serdecznie gratulujemy tych wspaniałych rezultatów, szczególnie dlatego, że były osiągnięte w doborowej stawce najlepszych zawodników w naszym kraju. Trzeba jeszcze dodać, że Wiktoria w nagrodę za swój wyczyn dostała powołanie na obóz sportowy w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.

(ZS2)