Spotkanie sportowców

Dodano przez Redaktor, 10 lutego 2014 w Ogólne, Sport
33

W dniu 07.02.2014 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Bernarda Sychty odbyło się pierwsze spotkanie Sportowców, którzy odnosili znaczące sportowe sukcesy a zakończyli już swoje kariery. Wśród zaproszonych gości, znaleźli się Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Andrzej Stanuch, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Tadeusz Błędzki, radny Rady Powiatu Tczewskiego Józef Wasiuk, radni Rady Miejskiej w Pelplinie Łukasz Chmielecki i Bogdan Grzywacz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pelplinie Dorota Sakowska, dyrektor Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie  Lucyna Bielińska, inspektor ds. kultury, sportu i rekreacji Tomasz Czerwiński. Patronat nad spotkaniem objęła TV-Pelplin.

Z inicjatywy Pani Heleny Kuchta w piątkowy wieczór, w momencie gdy w Soczi zaczynamy się zimowe igrzyska olimpijskie, zebrani na spotkaniu opowiadali o swoich osiągnięciach, karierach sportowych i życiu prywatnym. Głos zabierali:  Helena Kuchta, Bogdan Kłoda,  Dariusz Zielkie,  Helena Chmielecka,  Adam Lemka,  Jerzy Reszka, Józef Wasiuk, Jacek Kaszowicz, Kazimierz Polec, Tadeusz Pellowski, Roman Hudzik, Grzegorz Watkowski, Krystyna Kaszowicz, Irena Zielkie, Katarzyna Frydrychowicz,  Danuta Dyszer, Łukasz Chmielecki, Bogdan Grzywacz i Krzysztof Kaszuba.

Następnie w miłej atmosferze Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Tadeusz Błędzki przedstawił zebranym koncepcję modernizacji Stadionu Miejskiego w Pelplinie.  W swojej prezentacji położył nacisk przede wszystkim na elementy lekkoatletyczne i podkreślił że dokumentacja ma być gotowa w pierwszej połowie roku.

Na zakończenie wszyscy zgodnie potwierdzili chęć udziału w kolejnych spotkaniach, zebrania wspomnień i np. wydania wspólnej publikacji.