Spotkanie ze słuchaczami Pelplińskiego Uniwersytetu

Dodano przez Redaktor, 3 czerwca 2015 w Ogólne, Ogłoszenia, Szkoły
0

28 maja 2015 roku Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Pelplinie w ramach obchodów Dni Godności Osób Niepełnosprawnych zorganizował spotkanie dla słuchaczy Pelplińskiego Uniwersytetu III Wieku.

O godzinie 16:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. ks. Bernarda Sychty w Pelplinie studenci spotkali się z dyrekcją i nauczycielami Ośrodka. Podczas spotkania obecny był również Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin pan Patryk Demski oraz Dyrektor Biblioteki pani Dorota Sakowska.

Spotkanie rozpoczęła pani Lilla Brzoskowska Dyrektor Ośrodka, która powitała studentów, przedstawiła podstawowe informacje o Szkole oraz opowiedziała o 40-letniej tradycji Ośrodka. Następnie zaproszono wszystkich na spektakl przygotowany przez uczniów pod okiem pani Danuty Leszczyńskiej i przy akompaniamencie panów: Dariusza Pawelca i Krzysztofa Kotlęgi. Uczniowie zaprezentowali się w przedstawieniu pt. „Zemsta inaczej”. Ekipa teatralna pn. „Cudaki” za swój występ otrzymała gromkie brawa!

Następnie pani Joanna Badziąg psycholog z SOSW w Pelplinie podczas wykładu przedstawiła zebranym informacje dotyczące dzieci oraz osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną, ich możliwości oraz ograniczenia. Słuchacze byli bardzo zainteresowani poruszanymi tematami, zadawali pytania oraz dzielili się refleksjami.
Później głos zabrał pan Patryk Demski, który przedstawiał różne plany Gminy dotyczące m.in. sytuacji osób niepełnosprawnych czy seniorów.

Słuchacze podczas spotkania uroczyście podziękowali za przewodniczenie stowarzyszeniu pani Jadwidze Wasiuk, która zainicjowała powstanie Uniwersytetu III Wieku w Pelplinie.

Na zakończenie studenci obejrzeli okolicznościowy film, który powstał z okazji 40-lecia SOSW w Pelplinie, zobaczyli wystawę fotograficzną oraz zwiedzili placówkę. Wszystkim bardzo spodobał się Ośrodek i stwierdzili, że chętnie skorzystaliby z dostępnych pomieszczeń terapeutycznych. Szczególnie podobał się wszystkim gabinet hydroterapii oraz sala gimnastyczna wyposażona w różne urządzenia.

Cieszymy się, że nasze spotkanie bardzo się spodobało słuchaczom Uniwersytetu. Zwykle studenci kończą zajęcia o godzinie 18:00 ale tego dnia poruszone tematy były tak ciekawe, że zajęły dużo więcej czasu. Spotkanie skończyło się po godzinie 19:00.