Spotkanie z przedsiębiorcami

Dodano przez Redaktor, 6 lutego 2019 w Ogólne, Ogłoszenia
0

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska biznesu oraz w trosce o dobrą i owocną współpracę na linii przedsiębiorcy – samorząd we wtorek, 5 lutego br. o godzinie 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Mirosław Chyła spotkał się z przedsiębiorcami prowadzącymi działalność gospodarczą lub zawodową na terenie Gminy Pelplin. W spotkaniu wzięła udział grupa blisko sześćdziesięciu przedstawicieli pelplińskiego biznesu, którzy wspólnie z Burmistrzem oraz prezesem Starogardzkiego Klubu Biznesu Grzegorzem Borzeszkowskim dyskutowali na temat gminnego budżetu na rok 2019 oraz podjęli pierwsze ustalenia dotyczące powołania Rady Przedsiębiorców przy Burmistrzu Miasta i Gminy Pelplin, która ma skupiać w sobie grono doradców opiniujących realizowane przez organy samorządu terytorialnego postulaty w zakresie przedsiębiorczości oraz rozwoju gospodarczego.

Uczestnicy spotkania mogli wysłuchać prelekcji Krzysztofa Adamczyka, kierownika referatu inwestycyjnego w Urzędzie Miasta i Gminy Pelplin dotyczącej możliwości pozyskiwania funduszy zewnętrznych na rozwój swoich przedsiębiorstw. Na zakończenie spotkania każdy zainteresowany miał możliwość zabrania głosu, złożenia wniosków oraz zapytań.

Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin wyraził nadzieję na ścisłą kooperację na rzecz poprawy rzeczywistości Gminy Pelplin oraz zapewnił, że samorząd będzie aktywnie wspierał promocję lokalnej przedsiębiorczości.