Spotkanie integracyjne oraz Turniej Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Pelplin.

Dodano przez Redaktor, 6 września 2018 w Ogólne, Ogłoszenia
0

5 września 2018 roku w wybornych humorach członkinie Kół Gospodyń Wiejskich spotkały się w Grodzisku Owidz na integracji, oraz rozegrały coroczny turniej Pétanque o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin.

W integracyjnym spotkaniu uczestniczyło 60 działaczek KGW reprezentujących koła z: Gręblina, Wielkiego Garca, Pomyj, Janiszewa, Rudna, Lignów Szlacheckich, Międzyłęża, Rożentala i Bielawek.

Miło nam poinformować, że turniej Pétanque wygrały Panie z KGW Rudno! II miejsce zdobyły Panie z KGW Gręblin, a III Panie z KGW Pomyje. Jednakże gratulujemy wszystkim za udział i wyśmienitą zabawę!

Organizatorzy postarali się, aby spotkanie integracyjne było ciekawe, dostarczyło wielu wrażeń i pozwoliło zrelaksować się zapracowanym na co dzień kobietom. Pogoda dopisała, co pozwoliło na rywalizację w terenie. Panie uczestniczyły w zabawach plebejskich. Kobiety musiały udowodnić, że potrafią być prawdziwymi gospodyniami. Na Panie czekały konkurencje takie jak przyszycie guzika przy użyciu metalowej rękawicy rycerskiej, odnalezienie igły w stogu siana czy ugotowanie obiadu na odległość. Równie ważne jak zabawy integracyjne jest taniec, w związku z czym instruktorzy Grodziska pokazali aktywnym paniom kroki podstawowych tańców średniowiecznych.

Impreza odbyła się przy kawie i pysznych ciastach upieczonych przez panie z naszych kół.

Całość zakończyło wspólne biesiadowanie przy ognisku.

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom i mamy nadzieję, że na kolejnej integracji spotkamy się w jeszcze większym gronie.