Spektakle o tematyce ekologicznej w ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi

Dodano przez Redaktor, 10 kwietnia 2015 w Ogólne
0

W  związku z kwietniowymi obchodami Międzynarodowego Dnia Ziemi, Gmina Pelplin przygotowała specjalny ekologiczny program dla najmłodszych uczniów wszystkich szkół gminnych. Wczoraj (9 kwietnia) w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się spektakl ekologiczny „Tajemnice niezwykłego miasta” zorganizowany przez Gminę Pelplin i Krakowskie Biuro Promocji Kultury.

W przedstawieniu uczestniczyły dzieci z klasy I – III ze wszystkich placówek oświatowych z terenu naszej gminy. Spektakl miał formę wesołej i wspólnej zabawy, do której najmłodszych uczniów zachęcali aktorzy Krakowskiego Biura Promocji i Kultury. Przybliżyli oni dzieciom problematykę związaną z segregowaniem śmieci, przypominając także o właściwym zachowywaniu się w parku i na ulicach. Przedstawienie nie tylko zachęca do dbałości o ochronę środowiska, promuje także spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Przygotowane dla najmłodszych przedstawienia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, każdorazowo sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury była wypełniona po brzegi. Ponadto, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi, Gmina Pelplin we współpracy ze szkołami i innymi organizacjami zorganizuje akcję „Sprzątanie Świata”, o której szczegółach poinformujemy Państwa niebawem.