Spektakl teatralny „Zielona afera czyli ostatnie śledztwo inspektora Zgrozy”

Dodano przez Redaktor, 3 listopada 2016 w Będzie się działo, Kultura, Ogólne, Ogłoszenia, Szkoły, Wydarzenia
0

3 listopada 2016 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie dzieci z gminnych szkół uczestniczyły w cyklu spektakli teatralnych pt. „Zielona afera czyli ostatnie śledztwo inspektora Zgrozy” wystawionego przez Ośrodek Edukacji i Kultury Ekologicznej w Gdańsku.

Spektakl ten, mając na celu popularyzację zagadnień dotyczących zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska oraz podniesienie świadomości zdrowotnej społeczeństwa, został zorganizowany w ramach obchodów Światowych Dni Patrona Ekologii tj. św. Franciszka z Asyżu.

Podczas przedstawienia uczniowie 4,5 i 6 klas ZKiW nr 1 w Pelplinie, ZS nr 2 w Pelplinie, ZKiW w Kulicach, ZKiW w Rudnie, ZKiW w Rajkowach oraz Szkoły Podstawowej w Małych Walichnowach mieli okazję przypomnieć sobie jak ważny jest szacunek wobec przyrody, a także nauczyć się jak o nią dbać.

Zaproszenie Ośrodka Edukacji i Kultury Ekologicznej do Pelplina pozwoliło, w przyjaznej atmosferze, przybliżyć najmłodszym mieszkańcom naszego miasta walkę o zrównoważony rozwój, czystość i ochronę środowiska, szczególnie w dziedzinie racjonalnej gospodarki odpadami, a także o zdrowie człowieka w zakresie profilaktyki uzależnień od środków chemicznych i pobudzających.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę.

 „Zielona afera czyli ostatnie śledztwo inspektora Zgrozy

Rzecz dziej się w Biurze Spełnienia Marzeń. Jest to Biuro, w którym spełnia się ludzkie marzenia o czystym środowisku naturalnym. Należy dodać, iż autorzy scenariusza pod osłoną Biura Spełnienia Marzeń ukryli Ministerstwo Ochrony Środowiska. W Biurze wybucha skandal. Któregoś dnia sekretarka z przerażeniem stwierdza, że Biuro zostało okradzione. Skradziono nasze marzenia. Marzenia o czystym powietrzu, czystej wodzie, o życiu w czystym środowisku. Kto jest winowajcą? Jesteśmy wprowadzeni w wątek sensacyjno-kryminalny. Inspektor Zgroza przeprowadza wizję lokalną, przesłuchując różne osoby, które mogą zaistnieć w każdym środowisku społecznym, o które wręcz ocieramy się w życiu codziennym. Inspektor w metodach pracy stanowi komplikację postaci ze znanych seriali TV o policjantach (Sherlock Holmes, Colombo, Kojak). Sytuacja staje się wręcz absurdalna. Nie wiadomo czy bardziej za przyczyną podejrzanych, czy Inspektora.