Spektakl teatralny „Za ścianą z mgły utkaną”

Dodano przez Administrator, 18 marca 2013 w Kultura, Ogólne
0

W niedzielę, 17 marca, w godzinach popołudniowych, na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie zaprezentowany został spektakl pt. „Za ścianą z mgły utkaną” w wykonaniu grupy teatralnej „Pakt Pokoleniowy” z Nowego Stawu.

Piękna sztuka, w dobrym wykonaniu, nagrodzona została gorącymi brawami publiczności. Spektakl poruszał kwestię naszego spojrzenia na osoby, które są „inne” z powodu niepełnosprawności, choroby, własnych ograniczeń. Marysia, główna bohaterka spektaklu, jest dzieckiem autystycznym, co stwarza problemy zarówno w rodzinie, jak i w otoczeniu, w szkole. Spektakl „Za ścianą z mgły utkaną” to wzruszająca opowieść o miłości, tolerancji i bólu, jaki może sprawić drugi człowiek, ale także o nadziei na odmianę, gdy zaczynamy wzajemnie się słuchać i rozumieć…

Obsada:
Marysia – Aleksandra Ostrowska; Lala – Klaudia Kaczmarska; Piesio – Fabian Jurczak; Mama – Aleksandra Kaczmarska; Tata – Marcin Ostrowski; Patrycja – Katarzyna Bajorska; Kuba – Adam Buszman; Dozorczyni – Bożena Buszman
oraz Kamila Agejczyk, Piotr Buszman, Andrzej Chlebowski, Iwona Jurczak, Brajan Kaczmarski , Iza Kozłowska, Mariola Niewczas, Julia Potoczek, Wiesława Skrodzka.

Scenariusz i reżyseria: Małgorzata A. Jędrzejewska
Muzyka: Andrzej Chlebowski
Nagrania: Bartłomiej Ossowski
Scenografia: M. A. Jędrzejewska, Karolina Jońca, Oliwia Jońca, Roksana Kałuzińska, Krzysztof Kucharczyk

Zespół „Pakt pokoleniowy” powstał w ramach projektu „Rodzinne spotkanie z baśnią”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Razem do celu” przy Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej – Curie w Nowym Stawie. W ramach projektu powstał spektakl „Baśń o Złodzieju Czasu”, który pokazany został w Nowym Stawie oraz podczas Przeglądu Teatrów Offowych w Teatrze im. A. Sewruka w Elblągu. Członkowie zespołu, po zakończeniu projektu, postanowili pracować dalej. Z całą pewnością można stwierdzić, że jest to zespół nietypowy. Jego członków powinno się pokazywać jako przykład tego, że każdy – wszędzie i zawsze – może walczyć o to, aby jego życie było piękne i spełnione. Aktorzy grają sercem i podczas każdego spektaklu, a ich gra na długo zapada w pamięci widzów. Należy dodać, iż zespół jest międzypokoleniowy, składa się z dzieci młodszych i starszych, młodzieży oraz dorosłych.

(MOK)