Spektakl ekologiczny pt. „Kolory Miasta”

Dodano przez Redaktor, 11 października 2017 w Ogólne, Ogłoszenia
0

Dzisiaj tj. 11 października 2017 r. nasi najmłodsi uczniowie klas I-III gminnych szkół podstawowych mogli uczestniczyć w spektaklu pełnym zwrotów akcji, zabawnych sytuacji i wyjątkowych bohaterów: Jeżyka Jerzego, Zająca Zuzy oraz złowrogiej Wrony.

Na przedstawienie dzieci zaprosił Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin w ramach prowadzonej edukacji ekologicznej dotyczącej obowiązującego na terenie gminy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi oraz w podziękowaniu za udział w akcji „Sprzątanie świata – wrzesień 2017 r.”.

Spektakl ekologiczny pt.„Kolory Miasta” wystawiony przez Teatr Kultureska z Trzemeśnia poprzez dobrą zabawę uczył, jak ważna w życiu człowieka jest przyroda. Kształtował wśród najmłodszych pełną szacunku postawę wobec natury. Zaznajamiał dzieci z pojęciem niskiej emisji, smogu i jego szkodliwości. Bohaterowie bajki przywrócili czystość i barwy miastu, przypominając dzieciom do jakich kolorów pojemników wyrzucamy konkretne śmieci. Dzieci miały okazję powtórzyć zasady segregacji odpadów, a także samodzielnie podzielić je na scenie. Poznawały pojęcie recyklingu, a także odpady, które można poddać temu procesowi.

Poprzez ten wyjątkowy interaktywny spektakl, w którym uczestniczyły dzieci poprzez emocje, a także animacje i piosenki, dzieci mogły nauczyć się jak możemy „odczarować” nasze polskie miasta, by stały się ekologiczne i kolorowe.