SP Małe Walichnowy mistrzyniami Powiatu w Unihokeju

Dodano przez Redaktor, 20 października 2017 w Ogólne, Sport, Szkoły
0

18 października w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8 w Tczewie rozegrano Powiatowe Igrzyska Dzieci w unihokeju dziewcząt. Gminę Pelplin w tych zawodach reprezentowały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Małych Walichnowach. W zawodach udział wzięło 6 zespołów: SP Miłobądz, SP nr 8 Tczew, SP Subkowy, SP Małe Walichnowy, ZS Opalenie oraz SSP nr 2 Tczew. W pierwszej fazie turnieju drużyny zostały podzielone na dwie grupy, gdzie rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Zespoły, które zajęły pierwsze i drugie miejsca w grupach uzyskiwały promocję do półfinałów. W fazie grupowej SP Małe Walichnowy pokonały 5:0 SP Miłobądz oraz 7:1 SSP nr 2 Tczew. Te rezultaty pozwoliły na awans z pierwszego miejsca i grę w półfinale z ZS Opalenie. Niełatwy pojedynek półfinałowy zakończył się wywalczonym wynikiem 1:0 dla SP Małe Walichnowy. W finale reprezentantki naszej Gminy po bardzo dobrym meczu pokonały SP Subkowy i zostały Mistrzyniami Powiatu !

Skład zespołu: Aurelia Begier, Kalina Szafraniec, Amelia Lenga, Marcelina Adamska, Zuzanna Reda, Oliwia Skonieczna, Kornelia Jarczewska, Zuzanna Szafraniec, Nadia Roman, Monika Stencel. Trener – Krzysztof Rychlewski.

Szczegółowe wyniki turnieju – https://goo.gl/n75MPZ

Podsumowanie trenera Krzysztofa Rychlewskiego – https://goo.gl/SAAm4D

Szkoła Podstawowa w Małych Walichnowach będzie reprezentowała Powiat Tczewski podczas półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się w Gdyni.