Skwer rekreacyjny przy ul. Kościuszki oficjalnie otwarty

Dodano przez Administrator, 19 września 2012 w Ogólne
0

18 września 2012 r., tuż przed rozpoczęciem sesji Rady Miejskiej w Pelplinie, odbyło się uroczyste i oficjalne otwarcie skweru rekreacyjnego przy ul. Kościuszki w Pelplinie. Skwer został wybudowany w formule „zaprojektuj i wybuduj”, projekt budowlany oraz roboty budowlane wykonało Przedsiębiorstwo Budowlano – Montażowe „Drog – Bud” Wojciech Rytlewski, Ireneusz Zagórski z Tczewa.

Zadanie polegało w pierwszej kolejności na przygotowaniu kompleksowej dokumentacji budowlanej wraz z pozwoleniem na budowę a następnie budowy samego skweru. Inwestycja obejmowała swym zakresem nie tylko budowę ścieżek rekreacyjnych o długości 300 m stanowiących centrum skweru. Oprócz tego wybudowano odcinek kanalizacji deszczowej, wykonano także parking o powierzchni 1.230 m2, który pomieści 50 samochodów.

Drugi etap inwestycji to typowe prace wykończeniowe, niemniej ważne od pierwszej części zadania. Projekt oświetlenia terenu opracowała firma „Usługi Elektryczne, Projektowanie i Pomiary” Marek Jachimek ze Starogardu Gdańskiego. Oświetlenie skweru (6 lamp) wykonała firma „Elserwis” Marcin Makowski z Pelplina. Plac zabaw dostarczył Zakład Produkcyjno – Handlowy „Tomert” Tomasz Portee z Demlina, a zieleń firma „Irga” Teresa Kozłowska z Kulic.  Łączna wartość inwestycji wyniosła 280.000 zł, została ona w całości sfinansowana ze środków Gminy Pelplin.

Zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin na dzisiejszą uroczystość przyjęli między innymi: Starosta Tczewski Józef Puczyński, Proboszcz Parafii Katedralnej w Pelplinie Ks. Infułat Tadeusz Brzeziński, Dyrektor Rozgłośni Diecezji Pelplińskiej Radio „Głos” Ks. Prałat Ireneusz Smagliński, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Tadeusz Błędzki, Skarbnik Gminy Pelplin Maria Sławińska, Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Pelplin Jolanta Ligmanowska, Przewodniczący Rady Miejskiej w Pelplinie Mirosław Chyła, Radni Rady Miejskiej w Pelplinie, przedstawiciele instytucji kultury i oświaty z Pelplina, pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Pelplin.

Uroczystość rozpoczął Burmistrz Andrzej Stanuch, który przypomniał, że w ubiegłym roku oddana do użytku została całkowicie zmodernizowana ul. Kościuszki, co było przyczynkiem do podjęcia działań w celu zagospodarowania tak zwanego „małpiego gaju”. Burmistrz dziękując gościom za przybycie wspomniał, że dziś jest to zupełnie inne miejsce i komponuje się ono z nowoczesną drogą, której przebudowę sfinansowały wspólnie Powiat Tczewski i Gmina Pelplin. Burmistrz w kilku słowach podziękował Zastępcy Burmistrza Tadeuszowi Błędzkiemu, który z ramienia gminy bezpośrednio sprawował nadzór nad inwestycją oraz wykonawcom, którzy sprawnie i zgodnie z założeniami zrealizowali zadanie. Następnie uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Burmistrz Andrzej Stanuch, Proboszcz Parafii Katedralnej w Pelplinie Ks. Infułat Tadeusz Brzeziński, współwłaściciel Przedsiębiorstwa Budowlano – Montażowego „Drog – Bud” Wojciech Rytlewski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Pelplinie Mirosław Chyła, Starosta Tczewski Józef Puczyński oraz Zastępca Burmistrza Tadeusz Błędzki. Ostatnim punktem uroczystości była krótka modlitwa przy kamieniu, na którym znajduje się tabliczka upamiętniająca patrona całego skweru – Burmistrza Stanisława Chmieleckiego.

O tym, że inwestycja przyjęła się wśród mieszkańców świadczy chociażby fakt, że na placu zabaw codziennie bawi się mnóstwo dzieci. Podczas uroczystości otwarcia z radością na twarzach urządzenia do zabawy „testowały” dzieci z Zespołu Szkół Nr 2 w Pelplina.

About the Author

AdministratorView all posts by Administrator