Silny wiatr w województwie pomorskim

Dodano przez Administrator, 5 grudnia 2013 w Informacje pogodowe, Ogólne
0

IMGW od godzin porannych w czwartek (05.12) prognozuje wystąpienie silnego wiatru. Komunikaty o zjawisku przewidują 3 (maksymalny) stopień zagrożenia w województwach pomorskim i zachodniopomorskim. Wystąpienie silnego wiatru skutkować może uszkodzeniami sieci energetycznych, budynków i infrastruktury oraz znaczącymi utrudnieniami w przejezdności szlaków komunikacyjnych.

Silnym porywom wiatru towarzyszyć będą opady deszczu ze śniegiem oraz mokrego śniegu, które ze względu na prognozowane w nocy ze środy na czwartek ujemne temperatury przyczynią się do zamarzania dróg i chodników.

Prognozowany wiatr z kierunki zachodniego powodować może wzrosty stanów wody na Wybrzeżu oraz w rzekach Przymorza.

Szczegółowa prognoza pogody

– W dzień (05.12.) miejscami przelotne opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, głównie w północnej połowie kraju. Temperatura maksymalna od 1°C do 4°C. Porywy wiatru od 50 km/h na południowym wschodzie do 90 km/h na północnym zachodzie i 120 km/h na zachodnim wybrzeżu.

– W nocy (05/06.12.) okresami przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -3°C do 0°C, jedynie na wybrzeżu od 1°C do 3°C. Porywy wiatru od 80 km/h na południowym wschodzie kraju do 110 km/h na północnym zachodzie i 135 km/h na wybrzeżu.

– W dzień (06.12.) okresami przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2°C do 1°C, jedynie na wybrzeżu cieplej, do 3°C. Porywy wiatru od 90 km/h na południu Polski do 105 km/h na północy.

W związku z powyższym apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności.