Serdecznie zapraszamy na koncert w Ogrodzie Biskupim w Pelplinie!

Dodano przez Redaktor, 19 lipca 2017 w NGO, Ogólne, Ogłoszenia
0

19 lipca o godzinie 19:00 2017 roku, odbędzie się koncert promujący młode talenty. Zagrają dla nas:

Krakowskie Trio (flet, fagot, klawesyn)

1. Wilhelm Friedemann Bach – Pastorale a-moll
2. Carl Philipp Emanuel Bach – Sechs Sonaten Wq.92.1-6
3. Carl Philipp Emanuel Bach – Sonata 2 Wq.63/2 (Probestucke) na klawesyn solo
4. J. Quantz – Trio Sonata G-dur
 
5. F. Devienne – Sonata C-dur na flet, fagot i klawesyn 

Wiesław Suruło – flet W roku 1995 ukończył studia w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fletu prof. Kazimierza Moszyńskiego. Umiejętności swoje doskonalił w Wiedeńskim Konserwatorium w klasie prof. Meinharta Niedermayra. Brał udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Meinharta Niedermayra, Petera-Lukasa Grafa oraz kursach orkiestrowych BachAkademie Stuttgart i International Orchesterkurs Attergau prowadzonego przez Sir Jehudi Menuhina. Jest laureatem II nagrody na III Ogólnopolskim Konkursie Fletowym w Krakowie (1995), wyróżnienia na IV Ogólnopolskim Międzyuczelnianym Konkursie Zespołów Kameralnych na instrumenty dęte w Bydgoszczy (1996) w kategorii kwintetu dętego i uczestnikiem II Międzynarodowego Konkursu Indywidualności Muzycznych im. Aleksandra Tansmanna w Łodzi (1998). Od 1994 roku jest solistą Opery Krakowskiej, a od roku 2007 asystentem w klasie fletu prof. Kazimierz Moszyńskiego.

Paweł Solecki – fagot Edukację muzyczną rozpoczął w 1985 r. w PSM im. M. Karłowicza w Krakowie w klasie fagotu prof. H. Urbańskiego. W 1998 roku ukończył z wynikiem celującym Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie fagotu prof. K. Siudmaka. Jest laureatem krajowych konkursów muzycznych oraz stypendystą kilku fundacji, m.in.: International Music Camp (1989), Europejskiej Fundacji Mozartowskiej (1994-95), Fundacji Sztuki Młodych (1989-91). Finalista Międzynarodowego Konkursu Indywidualności Muzycznych im. A. Tansmana w Łodzi (1998) oraz Międzynarodowego Konkursu “Praska Wiosna” (2002). W 1996 roku występował na prestiżowym festiwalu w Schwetzingen. W sezonie 2004/05 był pierwszym fagocistą Libańskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej w Bejrucie. Obecnie pracuje jako pierwszy fagocista Capelli Cracoviensis. Jest członkiem Krakowskiego Tria Stroikowego, z którym w 2005 r. nagrał dla wytwórni DUX płytę z muzyką kompozytorów polskich. Od listopada 2006 roku współpracuje również z krakowską poetką i pieśniarką Basią StępniakWilk.

Joanna Solecka – pianistka, klawesynistka, teoretyk muzyki. Studia odbyła krakowskiej Akademii Muzycznej, a swoje wykształcenie uzupełniała na wielu kursach interpretacji w zakresie repertuaru pianistycznego i klawesynowego. Koncertuje w kraju i za granicą, wykonując muzykę kameralną i utwory solowe. Przez lata współpracowała z orkiestrą kameralną Capella Cracoviensis oraz z Operą Krakowską. Występuje

m.in. z zespołem muzyki dawnej Intrada, baletem dworskim Cracovia Danza oraz w duecie klawesynowym ClaveDuo. Swoje zainteresowania związane z teorią muzyki rozwija poprzez udział w wykładach popularno-naukowych oraz jako autorka haseł do Encyklopedii Muzycznej Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Dla radia RMF Classic dokonała nagrania serii audycji o fortepianie w ramach cyklu „Co jest grane”. We współpracy z M. Kraftem dokonała pierwszego pełnego przekładu na język polski traktatu C. Ph. E. Bacha „Versuch über die Wahre Art das Clavier zu spielen” (O prawdziwej sztuce gry na instrumentach klawiszowych, Astraia, Kraków, 2017). Prowadzi działalność dydaktyczną w zakresie instrumentalistyki i teorii muzyki w krakowskich szkołach muzycznych.

 

oraz The King’s Road

 

Marek Puchowski (1995) w roku 2009 r. ukończył klasę  gitary w  Państwowej Szkole Muzycznej im. Janiny Garści w Tczewie Filia w Pelplinie u mgr Antoniego Jędrzejewskiego. Od 2009 r.  był uczniem klasy gitary klasycznej w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, którą ukończył w 2014 roku w klasie mgr Joanny Rudnickiej. W szkole muzycznej II st. uczęszczał również na lekcje emisji głosu pod okiem mgr Tatiany Szczepankiewicz – Maliszewskiej.
W czasie swojej nauki w szkole muzycznej II st brał udział w wielu koncertach i konkursach gitarowych, zarówno solo jak i z zespołem ,,Requartet” (kwartetem gitarowym).
Udało mu się zdobyć min:

solowo:

-III miejsce na Regionalnym konkursie Gitarowym Olsztyn 2011

-II miejsce na Spotkaniach Metodycznych gitarzystów Gdańsk 2011

-wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym ,,Gitara Viva” Kielce 2011

-I miejsce na Ogólnopolskim konkursie gitarowym Olsztyn 2012

w kwartecie:

- II miejsce w Ogólnopolskim konkursie gitarowym ,,Gitara Viva”2011

- Nagroda GRAND PRIX w Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym Olsztyn 2012

- I miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie 2012

Od 2016 roku jest uczniem Akademii Muzycznej im Stanisława Moniuszki w Gdańsku na wydziale wokalno – aktorskim, kierunek wokalistyka w klasie Prof Andrzeja Nanowskiego oraz mgr Miłosza Gałaja.

Zespół The King’s Road założył w 2014 r chcąc spełniać się artystyczne. W doborze instrumentalistów kierował się własnymi upodobaniami brzmieniowymi. Na początku tworzyli własne aranżacje popularnych utworów radiowych i wykonywali je razem na ulicy w celach zarobkowych. Pisząc teksty utworów, przynosił je gotowe na próbę, po czym wspólnie je aranżowali.
W sezonie
  2015 – 2016 Zespół The King’s Road zagrał kilkanaście koncertów w kraju i za granicą. W 2016 r. zespół  został laureatem konkursu muzycznego dla młodych zespołów ,, Wzmacniacz” organizowanego przez fundację ,,Ram tam tam”, pod patronatem medialnym Radia Gdańsk.
W ramach nagrody zagrali w
  dwóch utworach w studio Opery Leśnej w Sopocie. Utwory te zostaną umieszczone na płycie razem z utworami innych laureatów konkursu.
W październiku 2016 r. wzięli udział
  w projekcie Stage Europe Network zaproponowanym nam przez Nadbałtyckie Centrum Kultury. W ramach tego projektu zespół gościł w stolicy Estonii, Tallinie; gdzie wzięli  tam udział w warsztatach dotyczących działania rynku muzycznego oraz grali koncerty w ramach estońskiego festiwalu ,,Sinusoid Fest”. Zostali również zaproszeni o zagranie jednego utworu na żywo w estońskim Radio Err. Zespół gościł również w takich rozgłośniach jak Radio Gdańsk, Radio Mors i Radio Ateneum.
28.12.2016 r.
  można  było ich usłyszeć na festiwalu Metropolia jest OK w Radiu Gdańsk kiedy zespół supportował Tymona Tymańskiego wraz z zespołem Returners. W przeciągu ostatniego roku zespół ulegał zmianom niektóry członków składu.
Obecnie zespół działa w aktywnym pełnym zapału gronie pasjonatów muzyki w składzie:

Kinga Hornik – wokal, gitara

Kamil Owczarek- wiolonczela

Ziemowit Klimek – kontrabas

Paweł Ratajek – akordeon, instrumenty klawiszowe

Wojciech Warmijak – perkusja

Marek Puchowski -  gitara, wokal

koncert-plenerowy-2017