Ruszyła II edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego Ministerstwa Finansów

Dodano przez Redaktor, 21 stycznia 2016 w Będzie się działo, Kultura, Ogólne, Ogłoszenia, Szkoły, Wydarzenia
0

„Finansoaktywni. Misja: Budżet” to program edukacyjny dla uczniów i nauczycieli gimnazjów. Program ten ma na celu zapoznanie uczniów gimnazjów z pojęciem budżetu, od rodzinnego aż do budżetu państwa.

Na czym polega konkurs? Otóż w pierwszym kroku nauczyciel powinien zgłosić swoją szkołę, robi to poprzez wypełnienie formularza zamieszczonego na stronie http://finansoaktywni.pl/. Po poprawnym zgłoszeniu szkoły, zostaną przekazane bezpłatne materiały edukacyjne. Następny krok to przeprowadzenie lekcji pod hasłem: „Poznaj budżet, zaplanuj wydatki” i zachęcenie uczniów do do stworzenia i opisania pomysłu na wykorzystanie budżetu partycypacyjnego w wysokości 100 000 złotych, a następnie przeprowadźcie debatę na jego temat. Opis stworzonego projektu należy przesłać przez formularz, co kończy procedurę przystąpienia do konkursu.

Do wygrania dwudniowa wycieczka do Warszawy, połączona ze zwiedzaniem Ministerstwa Finansów. Zaś dla wyróżnionych uczniów i nauczycieli czekają tablety oraz inne atrakcyjne gadżety.

Podczas wycieczki odbędzie się III etap Konkursu, w którym 3 zwycięskie zespoły otrzymają tablety, a reszta finalistów – zestawy specjalnie przygotowanych upominków. Przewidziano również nagrody dla opiekunów zespołów – 10 nauczycieli laureatów I etapu otrzyma tablety.

Więcej informacji tutaj:

Link 1  

Link 2