Rusza realizacja projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno – ściekowej na terenie aglomeracji Pelplin”

Dodano przez Redaktor, 13 września 2017 w Ogólne, Urząd
0

W siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Pelplin w obecności Burmistrza Pelplina Patryka Demskiego doszło do podpisania pierwszych umów inwestycyjnych dotyczących największego do tej pory projektu inwestycyjnego o charakterze wodno – kanalizacyjnym pod nazwą: „Uporządkowanie gospodarki wodno – ściekowej na terenie aglomeracji Pelplin” pomiędzy Prezesem Spółki „Pelkom” Sp. z o. o. Mirosławą Okupską a pełnomocnikiem firmy „Gladpol” Sp. z o. o. z Tczewa Karoliną Ulik.

W pierwszej kolejności rozpocznie się realizacja zadań dotyczących budowy sieci wodociągowej na trasie Gręblin – Wielki Garc oraz w miejscowości Rajkowy – Ornasowo. W ramach tych dwóch zadań wybudowane zostanie ponad 2,5 km sieci wodociągowej za łączną kwotę 710.000 zł brutto.

Warto wspomnieć także, że Prezes Pelkomu Mirosława Okupska podpisała umowę o świadczenie usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który z ramienia Zamawiającego (spółki Pelkom) będzie skutecznie kontrolował przebieg robót budowlanych przez odpowiednich dla branży i rodzaju robót Inspektorów Nadzoru Inwestorskiego. Funkcję tę pełnić będzie Pracownia Projektowa Sławomir Partyka z siedzibą w Starogardzie Gdańskim.

Projekt „Uporządkowanie gospodarki wodno – ściekowej na terenie aglomeracji Pelplin” jest wspólnym przedsięwzięciem Gminy Pelplin i spółki „Pelkom”, którego wartość wynosi niespełna 20 mln zł, a dofinansowanie ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wynosi 9,4 mln zł.

logotypu_ue_do_textow