Rozpoczyna się realizacja kolejnego elementu projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno – ściekowej w aglomeracji Pelplin”

Dodano przez Redaktor, 15 grudnia 2017 w Biznes i Gospodarka, Ekologia, Inwestycje, Ogólne, Ogłoszenia
0

W dniu 14 grudnia 2017 r. (czwartek) odbyło się uroczyste podpisanie kolejnej umowy w ramach wartego niemal 20 mln projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno – ściekowej w aglomeracji Pelplin”. Przedmiotem podpisanej pomiędzy Prezes „Pelkom” Sp. z o. o. w Pelplinie Mirosławą Okupską, a Pełnomocnikiem Zarządu „Metrolog” Sp. z o. o. z Czarnkowa, w obecności Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Patryka Demskiego, jest budowa dwóch zbiorników retencyjnych oraz częściowa rozbiórka budynku wraz z wykonaniem ściany szczytowej budynku w Rudnie.

Wszystkie prace odbywać się będą w Rudnie przy ul. Przemysłowej, tuż za budynkami wielorodzinnymi Osiedla Pomorskiego. Wartość kontraktu to 841.320 zł brutto, a zadanie zostanie wykonane do końca września 2020 r. Warto przypomnieć, że spółka „Metrolog” Sp. z o. o. w ramach naszego ogromnego projektu, realizować będzie już drugie zadanie, dokładnie miesiąc temu została podpisana umowa na modernizację stacji uzdatniania wody w Pelplinie.

Projekt „Uporządkowanie gospodarki wodno – ściekowej na terenie aglomeracji Pelplin” jest wspólnym przedsięwzięciem Gminy Pelplin i spółki „Pelkom”, którego wartość wynosi niespełna 20 mln zł, a dofinansowanie ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wynosi 9,4 mln zł.