Regionalny Konkurs Grantowy „Równać szanse”

Dodano przez Redaktor, 28 sierpnia 2018 w Konkurs, NGO, Ogólne
0

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Regionalny Konkurs Grantowy w ramach Programu „Równać Szanse 2018″ Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Nabór wniosków trwa do 25 października 2018 r. do godziny 12.00.

W Regionalnym Konkursie Grantowym można otrzymać dofinansowanie do 8 500 zł na minimum sześciomiesięczne projekty realizowane pomiędzy 1 lutego 2019 r. a 31 sierpnia 2019 r.

O dotację mogą ubiegać się instytucje z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców:

  • powiatowe, miejskie i gminne biblioteki,
  • miejskie i gminne domy kultury,
  • organizacje pozarządowe (zarejestrowane w formie stowarzyszeń i fundacji w KRS lub w ewidencji prowadzonej przez Starostów),
  • Ochotnicze Straże Pożarne,
  • nieformalne grupy dorosłych.

Uczestnicy projektu to młodzież w wieku od 13 do 19 lat (uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych, uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) z terenów wiejskich i małych miast (do 20 000 mieszkańców). Zalecana liczebność grupy projektowej to 12-20 osób.
Uwaga! Młodzież z klas siódmych i ósmych szkół podstawowych może stanowić max. 70% uczestników projektu.

Na stronie www.rownacszanse.pl znajdują się szczegółowe informacje o konkursie i dokumenty konkursowe. Dodatkowych informacji udzieli także Partner Regionalny Programu „Równać szanse” – Stowarzyszenie Światowid – Małachowo Szemborowice, które organizuje konkurs na terenie województwa pomorskiego.