Rada Miejska rozpoczęła VIII kadencję

Dodano przez Redaktor, 20 listopada 2018 w Ogólne, Rada Miejska
0

Rada Miejska w Pelplinie w dniu 19 listopada 2018 roku rozpoczęła nową kadencję. Nowo wybrani radni oraz Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin odebrali z rąk pani Janiny Rybickiej Przewodniczącej Miejskiej Komisji Wyborczej w Pelplinie zaświadczenia o wyborze i uroczyście złożyli ślubowanie.

Rada Miejska w Pelplinie na pierwszej sesji nowej kadencji zebrała się 19 listopada 2018 roku, inauguracyjna sesja odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie, a wśród licznie zaproszonych gości znaleźli się radni powiatowi, członkowie Miejskiej Komisji Wyborczej w Pelplinie, przedstawiciele pelplińskiego duchowieństwa, kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych, sołtysi, przedstawiciele Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Gminy Pelplin, przedsiębiorcy oraz licznie przybyli mieszkańcy.

Przewodniczącym Rady Miejskiej w Pelplinie VIII kadencji wybrany został Pan Jakub Zieliński, a Wiceprzewodniczącymi Pani Beata Kwiatkowska i Pan Zdzisław Kamieniecki.

Pan Mirosław Chyła Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin odebrał zaświadczenie o wyborze i złożył ślubowanie, a Pan Tomasz Czerwiński dotychczas Pełniący Funkcję Burmistrza z gratulacjami, symbolicznie przekazał insygnia władzy samorządowej – łańcuch Burmistrza oraz pieczęć.

Burmistrz Mirosław Chyła powiedział, że przystępuje do nowej kadencji z nadziejami na dobrą współpracę ze wszystkimi radnymi, a mandat, który otrzymał jest wyrazem wielkiego zaufania społecznego.

Lista radnych kadencji 2018-2023:
WATKOWSKI Grzegorz (KWW Kociewska Inicjatywa Samorządowa)
LIBISZEWSKI Kazimierz (KWW Kociewska Inicjatywa Samorządowa)
ZIELIŃSKI Jakub (KWW Kociewska Inicjatywa Samorządowa)
SOBIERALSKA Anna (KWW Kociewska Inicjatywa Samorządowa)
CABAJ Wojciech (KWW Kociewska Inicjatywa Samorządowa)
KRAJNIK Jan (KWW Kociewska Inicjatywa Samorządowa)
KWIATKOWSKA Beata (KWW Kociewska Inicjatywa Samorządowa)
SKWERES Adriana (KWW Razem dla Gminy Pelplin)
JARCZEWSKA Kamila (KWW Razem dla Gminy Pelplin)
JASIŃSKA Marzena (KWW Razem dla Gminy Pelplin)
KAMIENIECKI Zdzisław (KWW Razem dla Gminy Pelplin)
LECZKOWSKI Konrad (KW Prawo i Sprawiedliwość)
KRYŁA Łukasz (KWW Świadomy Pelplin)
STEBA Dorota (KWW Sławomira Jasińskiego)