PSZOK- Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

Dodano przez Redaktor, 1 grudnia 2013 w Ogłoszenia
0

Jeżeli macie Państwo nadmierną liczbę odpadów komunalnych (surowców) w ramach opłaty można oddać je do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych PSZOK, który znajduje się przy drodze powiatowej w miejscowości Ropuchy (droga do Klonówki) w pobliżu „starego” wysypiska śmieci i czynny jest dla wszystkich mieszkańców Gminy Pelplin.

PSZOK jest czynny w poniedziałki, środy i piątki od godz. 9:00 do 16:00  oraz w soboty od 10:00 do 16:00. Przyjmuje wszystkie posegregowane odpady bez pobierania opłaty: plastik, szkło, papier, elektrośmieci, odpady wielkogabarytowe (np. meble), popiół, opony, baterie, akumulatory, metal a także bioodpady (np. ścięta trawa, gałęzie).

Niepotrzebne elektrośmieci możemy również oddać do sklepu w ramach zakupu nowego, który to zajmie się utylizacją starego sprzętu.

Ważne! Do PSZOK nie są przyjmowane odpady zmieszane i odpady powstające w wyniku prowadzonej działalności gospodarczej. Odpady nie mogą być zmieszane, ani zanieczyszczone, a opakowania po substancjach niebezpiecznych płynnych powinny być nieuszkodzone.

PSZOK prowadzi na  zlecenie Gminy Pelplin jednostka organizacyjna gminy:
Pelkom Sp. z o.o.
ul. Starogardzka 12
83-130 Pelplin