Przedszkolaki „na sportowo”

Dodano przez Administrator, 7 listopada 2012 w Ogólne
0

Z inicjatywy V-ce Dyrektor Zespołu Kształcenia Nr 1 w Pelplinie Justyny Badziąg odbył się Turniej Rekreacyjno-Sportowy dla Przedszkolaków 5-cio i 6-cio letnich. Pomysł „kupiła” Dyrekcja Przedszkola Nr 2 i tak na hali sportowej ZKiW Nr1 w Pelplinie rywalizowały po dwie grupy z Przedszkola Nr 2 i po cztery grupy z Przedszkola Nr 1 w dwóch kategoriach wiekowych. Do organizacji włączył się Urząd Miasta i Gminy, a stronę sportowo-rekreacyjną przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego ZKiW Nr1 w Pelplinie.

Dzieci startowały całymi swoimi grupami w bardzo prostych zabawach jak: „bieg z kilkoma piłkami”, „sztafeta z przeplotem przez szarfę”, „sadzenie ziemniaków”, „bieg z jajkiem na patelni”, czy celny rzut woreczkiem do koła itp. Dzieci biegały z wypiekami na twarzy i starały się swoje zadania wykonać jak najlepiej. Ala najbardziej przeżywały starty swoich „milusińskich” wychowawczynie, gorąco i żywiołowo ich dopingując.

Z kronikarskiego obowiązku podajemy, że wśród 6-cio Latków zwyciężyła grupa „Stokrotek” z Przedszkola Nr1, przed grupą VI z Przedszkola Nr2 /wychowawczyni P. Elżbieta/, a na trzecim miejscu uplasowały się „Pszczółki” z Przedszkola Nr1. Wśród 5-cio Latków wygrały „Biedronki” przed „Żabkami” z Przedszkola Nr1, a trzecie miejsce zajęła grupa III z Przedszkola Nr2/ wychowawczyni P. Asia/. Słodkie nagrody i dyplomy wręczali w imieniu Burmistrza: Tomasz Czerwiński, Lucyna Bielińska oraz Justyna Badziąg Dyrektorki ZKiW Nr1.

Dzieci się świetnie bawiły i już powstał pomysł, żeby „Noworoczny Turniej” zorganizować dla wszystkich przedszkoli naszej Gminy.