Powiatowy program zdrowotny w zakresie zwalczania otyłości i nadwagi pn. „Czas na zdrowie” 2019

Dodano przez Redaktor, 11 marca 2019 w Ogólne, Ogłoszenia, Zdrowie
0

Zachęcamy mieszkańców Miasta i Gminy Pelplin do korzystania z Powiatowego Programu Zwalczania Otyłości i Nadwagi „Czas na zdrowie”, który jest  współfinansowany przez Gminę Pelplin.

W ramach realizacji niniejszego programu mieszkańcy powiatu tczewskiego: dzieci oraz dorośli w wieku aktywności zawodowej ze wskaźnikiem BMI powyżej 30 kg/m2, będą mogli zgłaszać się na terapię otyłości, która będzie obejmowała: porady dietetyka, porady fizjoterapeuty oraz porady psychologa. Liczba niezbędnych porad odpowiednio dietetyka, fizjoterapeuty, psychologa i odstępy między kolejnymi wizytami uzależnione będą od indywidualnych potrzeb osoby objętej terapią otyłości.

Szacunkowo przyjmuje się, że osoba zakwalifikowana do terapii otyłości objęta będzie wsparciem dietetyczno-fizjoterapeutyczno-psychologicznym przez okres pięciu miesięcy i w tym czasie skorzysta z czterech porad dietetyka, trzech porad fizjoterapeuty oraz dwóch porad psychologa, jednakże na wniosek osób udzielających wsparcia, ze względu na indywidualne potrzeby osób objętych terapią otyłości, okres prowadzonej terapii  będzie mógł być wydłużony do jednego roku.

Punkty wsparcia terapeutycznego zlokalizowane są w: Tczewie, Gniewie, Pelplinie oraz Swarożynie.

Zapisy na terapię otyłości:
e-mail: marketing@zozmedical.pl
telefon: 728 401 145

Program realizowany jest ze środków Powiatu Tczewskiego, Gminy Pelplin, Gminy Subkowy oraz Gminy Gniew.