Powiatowy finał – Okrywamy talenty na Pomorzu

Dodano przez Administrator, 10 września 2012 w Ogólne
0

7 września 2012 w godz. 9.00-11.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbył się powiatowy finał III edycji konkursu „Odkrywamy talenty na Pomorzu”.

Głównym organizatorem konkursu jest Regionalne Stowarzyszenie Naukowo-Edukacyjne z Tczewa. Partnerami przedsięwzięcia są lokalne samorządy województwa pomorskiego oraz liczne podmioty gospodarcze i instytucje.

Zebranych w Ośrodku Kultury w Pelplinie powitali organizatorzy, a w imieniu lokalnego samorządu Tadeusz Błędzki – zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin. Poszczególne prezentacje oceniało jury w składzie: Leszek Blanik – polski gimnastyk sportowy, mistrz olimpijski, mistrz świata i mistrz Europy; Krystyna Demska – polonistka, długoletnia nauczycielka LO w Pelplinie; Tomasz Czerwiński – koordynator sportu i kultury w gminie Pelplin; Elżbieta Dziel – koordynator oświaty w gminie Pelplin, Miriam Łaga – studentka IV roku Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku; Alicja Otto – z Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy.

W Pelplinie zaprezentowano talenty 10 uczestników, w tym śpiew, taniec, film, zdjęcia. Jury postanowiło przyznać:

 W kategorii klas gimnazjalnych I miejsce – Jakub Szwarc za film, komiks

W kategorii klas ponadgimnazjalnych – I miejsce Agata Kowalewska za recytacje i aktorstwo

Laureaci wezmą udział w finale konkursu „Odkrywamy talenty Pomorza”, który odbędzie się jesienią w Gdańsku.

Dyplomy i upominki dla laureatów, wyróżnionych i wszystkich uczestników, razem z organizatorami, wręczył Mirosław Chyła – Przewodniczący Rady Miejskiej w Pelplinie.

(MOK)

About the Author

AdministratorView all posts by Administrator