Poniedziałek Wielkanocny w Pelplinie!

Lany Poniedziałek czy Poniedziałek Wielkanocny – to określenia drugiego dnia Świąt Wielkanocnych, który co roku przynosi wiele radości, szczególnie tym najmłodszym. Kultywowany w całej Polsce jest jedynym dniem w roku, kiedy nikt nie może nam zabronić wylać wiaderka wody na kogoś z rodziny, przyjaciół bądź znajomych, a widok przemoczonego ubrania wywołuje uśmiech na twarzach nie tylko oblewających, ale i oblanych.

W tegoroczny świąteczny poniedziałek na mieszkańców Pelplina czekało wiele atrakcji. O godzinie 13.00 w Rodzinnym Parku Rozrywki nastąpiło oficjalne odsłonięcie Największej Kociewskiej Pisanki w Polsce. Wysokość pelplińskiej pisanki (wraz z podstawą) wynosi ok. 3 metry 75 centymetrów. Zebrane dzieci brały udział w poszukiwaniu zajączka wielkanocnego, który rozdawał przepyszne słodycze. Podczas naszego wielkanocnego spotkania na placu zabawa nie zabrakło również strażackiego śmigusa-dyngusa, dzięki któremu długo będziemy mieli co wspominać.

W odsłonięciu wcześniej zapowiadanej niespodzianki towarzyszyły występy zespołu z Kulic „Kulickie sztafiranty”, którym serdecznie dziękujemy za wspaniałą lekcję tradycji. Uczniowie zaprezentowali na czym polega tzw. „Szmaguster”, a więc szmaganie po gyrach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w powstawanie naszej Największej Kociewskiej Pisanki. Szczególne podziękowania należą się Pani Marii Leszman, bez której nasze jajo nie mogłoby cieszyć oczu swoimi wspaniałymi kociewskimi wzorami. Dziękujemy wszystkim Paniom, które wraz z Panią Marią tak ciężko pracowały nad stworzeniem naszego wielkanocnego cuda, wszystkim sponsorom oraz strażakom, dzięki którym Poniedziałek Wielkanocny śmiało możemy nazwać Lanym Poniedziałkiem.

 

Fotorelacja Seweryn Brzeziński „Informator Pelpliński”: