Pelplińska Orkiestra Dęta z wizytą w Diepholz .

Dodano przez Redaktor, 17 maja 2018 w Ogólne, Ogłoszenia
0

Na zaproszenie władz i społeczności miasta Diepholz (Niemcy), od czwartku 10 maja do niedzieli 13 maja 2018, Pelplińska Orkiestra Dęta pod dyrekcją Tadeusza Negowskiego gościła w Niemczech.
W Diepholz świętowano 20 lat partnerstwa z Starogardem Gdańskim, w którym to od lat pracuje i działa kapelmistrz pelplińskiej orkiestry Tadeusz Negowski. Stąd też niejako „przez kapelmistrza” do Diepholz trafiła Pelplińska Orkiestra Dęta.
Jesienią ubiegłego roku lider zespołu muzycznego z Diepholz gościł w Ośrodku Kultury na koncercie Pelplińskiej Orkiestry Dętej. Muzyka w wykonaniu Pelplińskiej Orkiestry Dętej tak się podobała, że wspólnie z władzami miasta zaproszono muzyków do Niemiec.
Członkowie Orkiestry nocowali w domach mieszkańców niemieckiego miasta. Gospodarze byli bardzo serdeczni i gościnni. Oprócz dwóch koncertów muzycy zwiedzili miasto, oglądali skoki spadochronowe, uczestniczyli w wieczornej integracji razem z delegacją ze Starogardu Gdańskiego i lokalną społecznością. Dwóch muzyków uczestniczyło też w locie awionetką nad miastem, którą zafundował im jeden z mieszkańców Diepholz. Była też wizyta w pięknych ogrodach w Bad Ibrug. Nawiązane zostały nowe znajomości i przyjaźnie. Wyjazd Orkiestry był pięknym zwieńczeniem 10.letniej działalności.

Sponsor wyjazdu Pelplińskiej Orkiestry Dętej do Niemiec

Michna Sp. z o.o. Sp. K. 83-130 Pelplin, ul. Podgórna 8/ Ropuchy