Pelplin zalała fala rocka

Dodano przez Redaktor, 14 maja 2014 w Kultura, Ogólne
0

10 maja 2014 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbył się koncert zorganizowany pod nazwą Pelplińska Fala Rocka. Fani gitarowych brzmień mieli okazje wysłuchać koncertów trzech zespołów: „Tylko”, „Holme” oraz „Disweather”. Patronat medialny nad imprezą sprawował m.in portal 24starogard.pl, Dziennik Bałtycki czy Gazeta Tczewska.

Sobotnią imprezę rozpoczął zespół „Tylko”. Pięciu muzyków swoim setem energetycznych utworów zdołało rozgrzać publiczność. Członkowie kapel legitymowali się nie tylko interesującymi kompozycjami, ale także sprawnym, warsztatem muzycznym. Na szczególną uwagę zasługiwała dobra współpraca sekcji rytmicznej.

Jako kolejny na scenie pojawił się zespół „Holme”. Młodzi muzycy zaprezentowali kilka własnych piosenek nawiązujących klimatem do klasyki hard rocka. Swoim bardzo ekspresyjnym zachowaniem scenicznym wzbudzili niemały entuzjazm publiczności.

W finale swoje utwory zaprezentowała trójmiejska formacja „Disweather”. Występ można ocenić jako jak najbardziej interesujący. Czworo zdolnych instrumentalistów z charyzmatycznym liderem i uroczą perkusistką stworzyła na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie przykuwające uwagę widowisko. W stronę słuchaczy popłynęła fala dźwięku o na pozór chaotycznej, a jednak nie pozbawionej sensu strukturze.

Pelplińską fale rocka, można uznać za udaną imprezę. Szczególnie biorąc pod uwagę, że jest to jedna z bardzo nie wielu podobnych inicjatyw skierowany do młodych fanów i twórców gitarowej muzyki, które odbywają się w regionie. Nie było to tsunami, ale wraz z kolejnymi edycjami, które jak zapewniał organizator Mikołaj Gajda, prawdopodobnie się odbędą, inicjatywa może nabrać tempa.

(tekst: Krzysztof Janeczek)