Pelplin na mapie Listy Przebojów radiowej „Trójki”

Dodano przez Administrator, 25 maja 2012 w Ogólne
0

„…liryka, liryka,
tkliwa dynamika,
angelologia
i dal...”

Od dziś słowa tej piosenki będą na stałe związane z Pelplinem. A to za sprawą akcji radiowej „Trójki” w ramach której 25 maja 202 r. o godz. 12:00 na skwerze przy ul. Kościuszki w Pelplinie, posadziliśmy ponad 2-metrową lipę. Drzewo nosi nazwę jednego z trójkowych przebojów „Liryka, liryka” Grzegorza Turnaua.

Od soboty 19 maja, w 30 miastach na terenie całej Polski, sadzone są drzewka, którym radiowa Trójka nadała imiona piosenek. Piosenek szczególnych, bo pochodzących z „Listy Przebojów Programu 3″. W ten sposób powstanie niepowtarzalna lista przebojów na mapie Polski. Do akcji włączyło się 30 miast. Każde drzewo jest wyposażone w tabliczkę ze swoją nazwą, stanowiącą jednocześnie tytuł piosenki przeboju wraz z jego wykonawcą.

30 drzew-piosenek na 30-lecie „Listy Przebojów” to część proekologicznej akcji „PioSęki, czyli drzewa przebojów”, podczas której bezpłatnie rozdano 50 tysięcy sadzonek czterech rodzajów drzew.

Symbolicznego posadzenia drzewka dokonał Andrzej Stanuch Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin, Tadeusz Błędzki Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin oraz Sekretarz Gminy Pelplin Jolanta Ligmanowska.