Pelplin miejscem przyjaznym pszczołom

Dodano przez Redaktor, 14 września 2016 w Ogólne, Szkoły, Współpraca
0

Program „Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom” inspiruje lokalne społeczności do podejmowania długofalowych działań na rzecz poprawy warunków życia pszczołowatych w Polsce poprzez tworzenie miejsc przyjaznych pszczołom. Realizując program, wzmacniana jest również świadomość społeczna w zakresie relacji pomiędzy pszczołowatymi a bioróżnorodnością.
W Pelplinie również znalazły się miejsca przyjazne pszczołom a wszystko dzięki zaangażowaniu mieszkańców. Do 15 sierpnia najwięcej najbardziej wartościowych miejsc pełnych miododajnych roślin założyli mieszkańcy Świnic Warckich, Mikstatu oraz Pelplina. Dzięki aktywności mieszkańców naszej gminy, Pelplin zdobył jedną z trzech nagród głównych – interaktywną przestrzeń edukacyjną poświęconą pszczołowatym, która niebawem stanie na terenie miasta (będziemy o tym informować w kolejnych postach).
Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie, a w szczególności Pani Małgorzacie Gąsiorowskiej-Pauch, nauczycielce z Zespołu Szkół Nr 2 w Pelplinie za zainicjowanie akcji.

Najlepsze i najbardziej wartościowe Miejsca Przyjazne Pszczołom w Pelplinie znajdują się na stronie: Pomagamy Pszczołom