Parafiada Dzieci i Młodzieży Diecezji Pelplińskiej

Dodano przez Redaktor, 28 kwietnia 2016 w Kultura, Ogólne, Sport
0

W dniach 22-24.04.2016 r. w Pelplinie, Gniewie,Subkowach i Rudnie odbyła się III Regionalna Parafiada Dzieci i Młodzieży Diecezji Pelplińskiej.

Łącznie wystąpiło w niej 544 zawodników, 28 osób prowadzących i wolontariuszy z KSM przy Parafii Subkowy. Uczestnicy rywalizowali w piłce nożnej, unihokeju,tenisie stołowym,koszykówce, siatkówce, warcabach,szachach, badmintonie dziewcząt i chłopców oraz konkursach: biblijnym, z wiedzy o Kościele,  sporcie, plastycznym na temat „Moja mała ojczyzna”.

Nowością było przeprowadzenie turnieju integracyjnego z udziałem osób niepełnosprawnych.

Organizatorzy otrzymali wsparcie od Powiatu Tczewskiego, Gmin: Pelplin,Gniew,Subkowy i za pośrednictwem Stowarzyszenia Parafiada od Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dzięki temu zwycięzcy indywidualni i drużynowi otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe. Dla wszystkich uczestników i opiekunów zagwarantowano poczęstunek. W ogólnopolskim programie „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało”- 2016 z naszej diecezji uczestniczyło 13 parafii.

Prowadzona punktacja zespołowa przyniosła następujące rezultaty:

1.Parafia Subkowy-567 pkt.
2.Parafia Wielki Garc- 541 pkt.
3.Parafia Gniew -517 pkt.
4.Parafia Pelplin -270 pkt.
5.Parafia Nowa Cerkiew-92 pkt.
6.Parafia Wielkie Walichnowy-73 pkt.
7.Parafia Królów Las-69 pkt.
8.Parafia Piaseczno- 67 pkt.
9.Lignowy Szlacheckie-59 pkt.
10.Parafia Dzierżążno-55 pkt.
11.Parafia Gorzędziej-45 pkt.
12.Parafia Bobowo-30 pkt.
13.Parafia Tryl- 22 pkt.

Podsumowania w miejscach zawodów miały uroczysty charakter. Uczestniczyły w nich władze samorządowe z wymienionych gmin, księża, nauczyciele i sympatycy parafiady. Organizatorzy mieli zaszczyt gościć Panią Marię Kujel ,v-ce Prezesa Stowarzyszenia Parafiada, której tą drogą przekazujemy podziękowanie za stworzenie miłych relacji międzyludzkich.

Wszystkich czytelników naszej informacji serdecznie pozdrawiam – Jan Juwa z UKS Gminy Pelplin „Tenisista” Rudno.