Otwarty Turniej „Baśki” o Puchar Burmistrza Pelplina

Dodano przez Administrator, 1 października 2012 w Ogólne
0

W niedzielę 30 września 2012 r. w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się turniej gry w karty - Baśka o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin.

Zebranych przywitał pan Ludwik Kurczyński, członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Baśki i pani Jolanta Ligmanowska – sekretarz Gminy Pelplin. W zawodach uczestniczyło około 70 uczestników, w tym goście z Kaszub, Gniewu i mieszkańcy naszej gminy.

Zawody w klasyfikacji panów wygrał Stanisław Paluchowski  z drużyny Sobiewski Gniew, kolejne nagrodzone miejsca Marcin Kujawski z Jedynki Kościerzyna oraz Zdzisław Cieszyński z Lubiany. Najlepszą zawodniczką okazała się Karolina Kuczkowska z miejscowej drużyny Pelplin II. Drużynowo bezkonkurencyjni byli drużyny i zawodnicy z Gniewu, którzy w klasyfikacji drużynowej zajęli wszystkie nagrodzone miejsca. I tak pierwsze miejsce zajęli zawodniczy Markpol Gniew, kolejne miejsca Sobiewski Gniew i Gniew „Zamek”.

Wyróżniona została również najmłodsza zawodniczka Joanna Marszk, która pierwszy raz startowała w zawodach sportowych. Zwycięzcy zostali nagrodzenie pucharami i nagrodami, a wszyscy startujący otrzymali pamiątkowe medale „80 lecie nadania praw miejskich Pelplinowi”

Był to już drugi turniej „Baśki” zorganizowany w Pelplinie w tym roku. Impreza ma wiele zwolenników i być może będzie realizowana cyklicznie.

Patronat honorowy nad zawodami objął Andrzej Stanuch Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin.