Otwarcie skweru rekreacyjnego w Rajkowach

Dodano przez Redaktor, 19 maja 2014 w Ogólne
4

W dniu 17.05. (sobota) odbyło się uroczyste otwarcie skweru rekreacyjnego w Rajkowach. Jest to pierwsza z kilku inwestycji, które w tym roku oddane zostaną do użytku, a dofinansowane są ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W uroczystości na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Andrzeja Stanucha udział wzięli m. in.: Radni Rady Miejskiej w Pelplinie wraz z Przewodniczącym Mirosławem Chyłą, Zastępca Burmistrza Tadeusz Błędzki, Proboszcz Parafii w Rajkowach ks. Jerzy Kryger, sołtys wsi Rajkowy Jan Krajnik, Dyrektor Ośrodka Kultury w Pelplinie Piotr Łaga, właściciel firmy „Kewar” wykonującej inwestycję Krzysztof Warczak, dyrektorzy placówek oświatowych.

W swoim przemówieniu Burmistrz Andrzej Stanuch podkreślił jak ważne są tego typu inwestycje, które poprawiają wizerunek wsi, powodują poprawę jakości życia mieszkańców i sprawiają, że po prostu żyje się lepiej. Zaznaczył także, że to mieszkańcy na czele z sołtysem Janem Krajnikiem są gospodarzami obiektu i od ich zaangażowania zależy odpowiednie utrzymanie obiektu.

Następnie głos zabrał Proboszcz Parafii Św. Bartłomieja w Rajkowach ks. Jerzy Kryger. Dziękując Burmistrzowi za zaproszenie na uroczystość wyraził radość, że mieszkańcy Rajków, w tym przede wszystkim dzieci, mają miejsce, gdzie będą mogły bezpiecznie się bawić. Skwer został poświęcony, po czym uroczyście przecięto wstęgę. Przecięcia dokonali: Burmistrz Pelplina Andrzej Stanuch, właściciel firmy „Kewar” Krzysztof Warczak, Proboszcz Parafii w Rajkowach ks. Jerzy Kryger, Przewodniczący Rady Miejskiej Mirosław Chyła oraz Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej i Sołtys Rajków Jan Krajnik, Przewodnicząca Stowarzyszenia Rajkowiacy Razem Bernadetta Wiązowska, Zastępca Burmistrza Pelplina Tadeusz Błędzki oraz jeden z najmłodszych użytkowników placu zabaw. Po uroczystym otwarciu o oprawę muzyczną zadbali najmłodsi mieszkańcy wsi, następnie rozpoczął się festyn, który trwał do późnych godzin nocnych.

Budowa skweru kosztowała 170 tys. zł, z tej kwoty po zakończeniu wszelkich procedur Gmina Pelplin otrzyma 92 tys. dofinansowania unijnego. Prace budowlane firma „Kewar” pan Krzysztofa Warczaka rozpoczęła w listopadzie ubiegłego roku. W ramach zadania wybudowany został podest – scenę, utwardzono ponad 650m2 placu oraz ścieżek i dojść. Dla dzieci powstał plac zabaw, cały teren został ogrodzony a za ogrodzeniem zlokalizowany jest nowy plac postojowo – dojazdowy. Cały teren został oświetlonym lampami parkowymi, obsadzony krzewami i obsiany trawą.

Jeszcze przed wakacjami planowane jest otwarcie kolejnych wiejskich inwestycji: skweru w Kulicach, boisk i terenów rekreacyjnych w Międzyłężu i Małych Walichnowach, świetlic w Janiszewie i Pomyjach.

(RTI)

Zapraszamy do oglądania relacji filmowej z tego wydarzenia.