Obwodnica Pelplina rozkradana

Dodano przez Administrator, 24 lutego 2012 w Ogólne
1

Kolejny raz w Pelplinie dają znać o sobie wandale i złodzieje. W ubiegłym roku kilkukrotnie niszczone były te same przystanki, przede wszystkim przy drodze wojewódzkiej do Starogardu Gdańskiego w okolicach zjazdu na austostradę, Nowego Dworu Pelplińskiego i Ropuch.

 

Tym razem złodzieje i wandale zaczęli rozkradać Aleję Kociewską czyli obwodnicę Pelplina. Na odcinku od utworzonych wjazdów w kierunku ul. Dworcowej i Ornasowa aż do Ronda im. Fryderyka Chopina po jednej stronie zostały skradzione metalowe elementy barierek ochronnych (elementy te powodują usztywnienie barier i w razie wypadku amortyzują uderzenie). Szacuje się, że skradziono już ponad 600 m takich elementów. O sprawie zarządca drogi czyli Zarząd Dróg Wojewódzkich poinformował już Komisariat Policji w Pelplinie. Pelplińscy policjanci zapowiedzieli szczegółowe kontrole skupów złomu w okolicy jak również bardzo częste patrole obwodnicy miasta.

 

Dodatkowo stwierdzono także akty wandalizmu w obrębie mostu nad Wierzycą. Są to kradzieże kostki brukowej i płyt ażurowych oraz niszczenie krawężników, które wrzucane są do wody.

 

Wszystkich świadków tak bezmyślnych kradzieży czy też zatrzymywania się na obwodnicy „podejrzanych” samochodów prosimy o natychmiastowy kontakt z Komisariatem Policji w Pelplinie pod numerami telefonu: 997 lub 58 536 17 02. Nie pozwólmy aby obwodnica na którą tak długo czekaliśmy stała się obiektem wandalizmu i kradzieży.

 

(RTI)