Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

Dodano przez Administrator, 7 maja 2012 w Ogólne
0

3 maja świętowano w Pelplinie 221. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. O godz. 10.00 w Bazylice Katedralnej w Pelplinie odprawiona została Msza św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie ks. Antoni Bączkowski.

 

Po Mszy św. nastąpił przemarsz pod pomnik na Placu Wolności. Zebranych prowadziła Pelplińska Orkiestra Dęta, której przewodził kombimajor Jacek Wróblewski. Pod pomnikiem tych którzy swoje życie oddali za Ojczyznę, młodzież z Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie zaprezentowała program słowno – muzyczny nawiązujący do historii oraz znaczenia majowej Konstytucji.

 

Następnie Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin Andrzej Stanuch wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Pelplinie Mirosławem Chyłą, w imieniu mieszkańców miasta i gminy Pelplin, złożyli kwiaty przed pomnikiem poległych w walce o wolność Ojczyzny. W dalszej części wiązanki kwiatów składały delegacje instytucji, zakładów pracy, partii politycznych, stowarzyszeń, szkół oraz innych organizacji i osób.