Obchody 25-lecia Wolności w Pelplinie

Dodano przez Redaktor, 2 czerwca 2014 w Ogólne, Wydarzenia
0

W miniony piątek, 30.05.2014 r., z inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Andrzeja Stanucha w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Samorządowca oraz 25 rocznicy wydarzeń z dnia 4 czerwca 1989 roku, kiedy to odbyły się pierwsze w powojennej historii Polski częściowo wolne wybory do Sejmu oraz całkowicie wolne do przywróconego Senatu. To właśnie ich konsekwencją był upadek komunizmu i przemiany polityczne nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin w spotkaniu udział wzięli Radni Rady Miejskiej w Pelplinie, Radni Powiatowi, sołtysi Gminy Pelplin, dyrektorzy placówek oświatowych Miasta i Gminy Pelplin oraz jednostek organizacyjnych gminy, pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Pelplin, a także ks. Infułat Stanisław Grunt oraz proboszcz parafii katedralnej w Pelplinie ks. Infułat Tadeusz Brzeziński.

Spotkanie to było okazją do wspomnień oraz podsumowań ostatnich 25 lat, a także do wspólnego świętowania radości z niepodległego państwa.