Nowe obiekty sportowo-rekreacyjne na terenie Gminy Pelplin

Dodano przez Redaktor, 10 września 2014 w Ogólne, Sport
1

W ciepłe letnie miesiące na terenie Gminy Pelplin powstało kilka ciekawych miejsc sportowo – rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży. 1 czerwca został uroczyście otwarty nowy plac zabaw na Osiedlu Leśnym – przy ul. Iwaszkiewicza w Pelplinie. Wielka zasługa przy powstaniu w/w placu mają mieszkańcy osiedla, którzy nie tylko zainicjowali budowę, ale także dbają o estetykę tego miejsca. Z placu korzystają mieszkańcy ul. Reja, Iwaszkiewicza, Konopnickiej, Prusa, Broniewskiego, Asnyka, Kraszewskiego, ks. Twardowskiego.

Kolejnymi placami które zostały doposażone w okresie wiosenno-letnim są place na ul. Limanowskiego, Pólko (naprawa elementów), Osiedlu Młodych i Dworcowej. W szczególności należy zwrócić uwagę na place na Osiedlu Młodych, gdzie powstała pierwsza  na terenie Gminy Pelplin zjeżdżalnia linowa o długości 16 metrów i na Osiedlu Dworcowa, gdzie zakupiono huśtawkę ważkę podwójną i domek z balonikiem. Podobnie jak w przypadku placu zabaw na Osiedlu Leśnym na powyższych placach inicjatywa zakupu konkretnych elementów wyszła od mieszkańców.

Zakup wszystkich elementów, w tym konserwacja i naprawy, finansowany był ze środków gminnych i komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Burmistrzu Miasta i Gminy Pelplin.

Pod koniec sierpnia dobiegły końca również prace związane z budową boiska do piłki plażowej przy ZKiW nr 1 w Pelplinie. Pełnowymiarowe boisko powstało dzięki zaangażowaniu Pana Tadeusza Decki, dyrekcji i nauczycieli wychowania fizycznego z ZKiW nr 1 w Pelplinie oraz inspektora ds. sportu z UMiG Pelplin.

Na wszystkie obiekty serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Pelplin. Poniżej galeria nowych miejsc sportowo-rekreacyjnych.