Mikołajki w Pelplinie

Dodano przez Administrator, 7 grudnia 2011 w Ogólne
0

We wtorek, 6 grudnia 2011 roku w Pelplinie odbyły się „Mikołajki”. O godzinie 17.00 licznie zebranych mieszkańców Pelplina, a szczególnie dzieci, przywitał Piotr Łaga, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, organizatora imprezy. Chwilę później na scenie zawitali artyści zespołu Retro Voice, którzy w oczekiwaniu na wizytę św. Mikołaja śpiewali piosenki i prowadzili konkursy dla dzieci. Kiedy już zapadał zmrok, a plac przed sceną wypełniony był po brzegi, nastąpiło uroczyste zapalenie światełek na choince. Symbolicznego włączenia dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin pan Andrzej Stanuch, który też wcześniej pozdrowił wszystkich zebranych. W tym samym momencie wysoko na niebie pojawiły się kolorowe fajerwerki. Około 18-tej, w asyście motocyklistów przybył oczekiwany święty Mikołaj. Najważniejszy gość tego wieczoru pozostał z dziećmi, zaśpiewał z zespołem piękną składankę polskich kolęd, a na zakończenie spotkania przekazał wszystkim zebranym słodki upominek z życzeniami radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

Imprezie mikołajkowej towarzyszył mały kiermasz ręcznych ozdób bożonarodzeniowych, wykonanych przez panie z koła hafciarskiego i podopiecznych Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Pelplina.

W godzinach przedpołudniowych, Ośrodek Kultury zorganizował wizytę św. Mikołaja w gminnych przedszkolach. Natomiast po imprezie mikołajkowej w Pelplinie, strażacy i motocykliści zorganizowali huczny przejazd Mikołaja ulicami miasta.

Miejski Ośrodek Kultury składa podziękowanie za pomoc w organizacji „Mikołajek” strażakom z OSP Pelplin, panu Leszkowi Jachlewskiemu, Policji i Straży Miejskiej.

(MOK)