Mikołajki oraz uroczyste otwarcie Rodzinnego Parku Rozrywki!

Dodano przez Redaktor, 8 grudnia 2015 w Karta Dużej Rodziny, Kultura, Ogólne, Ogłoszenia, Wydarzenia
0

W minioną niedzielę tj. 6 grudnia br. w Pelplinie miało miejsce uroczyste otwarcie Rodzinnego Parku Rozrywki połączone z obchodami Dnia Świętego Mikołaja. Na otwarcie tegoż pięknego i kolorowego parku wraz z rodzicami przyszły prawdziwe tłumy dzieci. Na wstępie Pan Patryk Demski Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin przywitał wszystkich zgromadzonych, po czym serdecznie podziękował całej społeczności lokalnej za ogromne zaangażowanie oraz pomoc w osiągnięciu wygranej Pelplina w konkursie NIVEA. W tym momencie znalazł się również czas, aby podziękować wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do powstania Rodzinnego Parku Rozrywki. Tak też na scenie pojawiły się osoby, dzięki którym nie tylko dzieci, ale także młodzież oraz dorośli, w Rodzinnym Parku Rozrywki będą mogli aktywnie spędzać wolne chwile.

 Zaraz po przywitaniu wszystkich przybyłych przyszedł czas na uroczyste przecięcie wstęgi, w wykonaniu władz miasta, sponsorów oraz najmłodszych uczestników imprezy. Następnie Ksiądz infułat Tadeusz Brzeziński poświęcił cały park, po to, aby wszyscy mogli bezpiecznie spędzać na nim wolne chwile. Swoją obecnością zaszczycił nas także Sekretarz Stanu Pan Kazimierz Smoliński, który pogratulował wszystkim mieszkańcom Pelplina tej wspaniałej inicjatywy jaką jest Rodzinny Park Rozrywki.

Cała uroczystość obfitowała w liczne niespodzianki, wśród nich można wymienić rozdawane upominki od marki Nivea  (wiatraczki, daszki przeciwsłoneczne oraz balony), wizytę maskotki KFC wręczającą kupony zniżkowe oraz Świętych Mikołajów obdarowujących dzieci cukierkami.  Już na sam koniec otwarcia Rodzinnego Parku Rozrywki Fizjofitka Pani Katarzyna Górna oraz Pan Mateusz Bujanowski zaprezentowali pokaz ćwiczeń, które można wykonywać na naszej nowej siłowni oraz Street  Workout. Po tym jakże entuzjastycznym otwarciu obejrzeliśmy wspaniały pokaz fajerwerków i wraz z wszystkimi uczestnikami udaliśmy się na Targowisko Miejskie, gdzie wspólnie z najmłodszymi oczekiwaliśmy na przybycie Świętego Mikołaja.

Wspaniałą mikołajkową zabawę uczestnikom umilił Zespół Retro the Voice, który przygotował liczne zabawy oraz konkursy dla najmłodszych, a niezwykłym przeżyciem stało się spotkanie ze Świętym Mikołajem, który przyjechał prosto z Laponii i wręczał dzieciom cukierki. Podczas tej uroczystości zostały również ogłoszone wyniki konkursu „Na najładniejsza ozdobę choinkową”, a wszystkie dzieci biorące udział w tym konkursie otrzymały nagrody.

Podczas naszego mikołajkowego spotkania nie sposób było się nudzić, bowiem oprócz wymienionych wcześniej licznych atrakcji, dzieci miały okazję stworzyć najdłuższy list do Świętego Mikołaja, czy też śpiewać i tańczyć z Mikołajkami.

W czasie imprezy można było napić się ciepłej herbaty oraz kakao, skosztować pysznego ciasta oraz gorącej zupy. Zwieńczeniem całej zabawy okazał się koncert p. Tomasza Drossla, który w towarzystwie córeczki Oliwii, przepięknie zaśpiewał dla nas świąteczne przeboje.

Chcąc opisać wszystko to co dział się wczoraj w Pelplinie warto także wspomnieć, iż tuż po przybyciu na Targowisko Miejskie Burmistrz Pelplina Patryk Demski wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Pelplinie Mirosławem Chyłą dokonali  uroczystego odsłonięcia postumentu Bolesława Knasta, którego imieniem nazwane zostało to miejsce.

Wszystkim dzieciom, rodzicom oraz zaproszonym gościom za obecność oraz wspaniałą zabawę serdecznie dziękujemy.

Szczególne podziękowania pragniemy złożyć również sponsorom: PGE Energa Odnawialna, Energa S.A., Michna Met, Elbar Katowice, Spółdzielnia Mieszkaniowa w Tczewie, Bank Zachodni WBK Oddział w Pelplinie, Bank Spółdzielczy w Skórczu Oddział w Pelplinie, Drossel, Tadeusz Decka, KFC, Pelkom, NIVEA, Swisspor, Zenit.

Tutaj kolejna dawka pamiątkowych zdjęć.
Autor: Seweryn Brzeziński,”Informator pelpliński”

Miłego oglądania!