Mieszkanie Plus: w Pelplinie powstanie 180 mieszkań na wynajem.

Dodano przez Redaktor, 26 czerwca 2017 w NGO, Ogólne, Ogłoszenia
0

Nowoczesne mieszkania powstaną na blisko dwuhektarowej działce wskazanej przez miasto. Ich budowę sfinansuje BGK Nieruchomości S.A. w ramach pilotażu programu Mieszkanie Plus. 23 czerwca spółka podpisała warunkową umowę inwestycyjną z władzami gminy.
Szczegółowe analizy gruntów zgłoszonych do programu trwały od października ubiegłego roku, kiedy to gmina Pelplin, będąca obecnie właścicielem nieruchomości, podpis…ała ze spółką list intencyjny.
– Położony nieco ponad 50 kilometrów od Trójmiasta Pelplin, dzięki realizacji rządowego programu zyska zachętę dla młodych ludzi, by zostali w swoim rodzinnym mieście. Problem wyludniania dotyczy dziś wielu regionów Polski, wierzę, że Mieszkanie Plus pozwoli wielu Polakom związać swoja przyszłość z mniejszymi miastami – przekonuje Bartłomiej Pawlak, członek zarządu BGK Nieruchomości S.A. – Realizując pilotaż rządowego programu, chcemy pokazać, że można budować szybciej, taniej, nie pozostawiając luk rynkowych. Nasze inwestycje będą zlokalizowane także w miastach, którymi deweloperzy nie byli dotąd zainteresowani.

Siedem trzykondygnacyjnych bloków powstanie w rejonie ulic Wybickiego i Szkolnej w dobrze skomunikowanej części miasta. Do dyspozycji przyszłych najemców zostaną przeznaczone 173 zewnętrzne miejsca postojowe. Średni metraż lokali wyniesie ponad 50 mkw., największą część w strukturze będą stanowiły mieszkania dwu i czteropokojowe, przeznaczone dla rodzin wielodzietnych.

– W Pelplinie powstanie 180 mieszkań, na pięknym nowym osiedlu o wysokim standardzie, co da miastu możliwość przyciągnięcia nowych mieszkańców. Od momentu ogłoszenia naboru do pilotażowego programu wpłynęło do nas już blisko pół tysiąca wniosków z wielu, także bardzo odległych regionów Polski – podkreśla Patryk Demski, burmistrz Pelplina – Cieszę się, że mamy okazję współpracować z BGK Nieruchomości przy realizacji Mieszkania Plus, zachęcam do tego również innych, mimo że jest to projekt wymagający, to niewątpliwie może przyczynić się do rozwoju miasta na wiele, wiele lat.
Pelplin jest kolejną po Toruniu, Katowicach, Radomiu, Nysie, Wałbrzychu i Zamościu, gminą, która podpisała warunkową umowę inwestycyjną z BGK Nieruchomości S.A. Budowy trwają już w Białej Podlaskiej i Jarocinie. Inwestycje w ramach programu Mieszkanie Plus są realizowane na zasadach rynkowych, bez angażowania pieniędzy podatników. Mieszkania, które powstaną we wskazanych przez gminy lokalizacjach, będą się charakteryzować umiarkowanymi czynszami, dostępnymi także dla słabiej uposażonych rodzin.