Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA w Pelplinie!

Dodano przez Redaktor, 14 lipca 2017 w Będzie się działo, Ogólne, Ogłoszenia
0
W niedzielę 16 lipca 2017 do Pelplina zawita Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA.
Festiwal organizowany jest w Gdańsku od 1997 roku i jest jednym z najważniejszych tego typu wydarzeń w Polsce. Organizatorem Festiwalu jest „Plama” Gdański Archipelag Kultury.
W Pelplinie na Targowisku Miejskim wystawiony zostanie barwny spektakl „Gość z planety 326″.
Początek godz. 14.00
 UWAGA!
Aby ułatwić dojazd do Pelplina zostanie podstawiony specjalny autokar na trasie GRĘBLIN- PELPLIN.
Godziny odjazdów z poszczególnych przystanków:
  • GRĘBLINgodz. 13:20
  • WIELKI GARC – godz. 13:30 (przystanek przy świetlicy wiejskiej)
  • RUDNO – godz. 13:40
Zachęcamy organizacje działające na rzecz społeczności wiejskich naszej gminy (sołectwa, KGW, OSP, lokalne stowarzyszenia) do zorganizowania wyjazdu na Teatr do Pelplina. Ośrodek Kultury zapewni transport.
O spektaklu:
Podróż wśród gwiazd, podróż po planecie Ziemia, podróż wyobrażona. Trochę dla dzieci, trochę dla dorosłych. Rzecz o wyobraźni, przyjaźni, a może o podróżach w kosmosie. O czymś co zdarzyło się naprawdę, albo wcale się nie zdarzyło, ale przecież zdarzyć się może. Mieniące się gwiazdy, kuliste planety a wśród nich kosmita – taki „Mały Książę” , który przybył z jeszcze nie odkrytej planety, zadziwił się Ziemią, ale powrócił do swojego, ukrytego wśród gwiazd świata. Warto czasem zapatrzeć się w gwiazdy i chociaż przez chwilę pomilczeć, żeby usłyszeć dzwonki gwiazd.
Spektakl zostanie zaprezentowany przez gdański teatr mający tę samą nazwę co cały Festiwal, czyli Teatr Feta. Teatr powstał w 2003 r. W repertuarze ma zarówno spektakle plenerowe (Goldwasser od Gdańszczan, 2002; Robale, 2007; Nić Ariadny, 2009), jak również realizacje salowe (Na dnie, 2004; Kynolog w rozterce, 2005; Czarowna noc, 2005; Szaleństwo we dwoje, 2008). Teatr z powodzeniem prezentował swoje spektakle na festiwalach w Krakowie, Lwowie, Ljubljanie, Liverpoolu, Gdańsku, Grudziądzu, Warszawie, Płocku, Olsztynie. Teatr towarzyszy licznym organizowanym przez miasto imprezom: Gdańska Choinka, Gdańska Wigilia, Święto Miasta, Aeropg Gdański, Parada Tolkienowska, Urodziny Heweliusza.