Lotto Bieg Cysterski -podsumowanie

Dodano przez Redaktor, 18 września 2018 w Ogólne, Ogłoszenia, Sport
0

W sobotę 15 września o godzinie 11:00 pod Bazyliką Katedralną w Pelplinie rozpoczął się LOTTO Bieg Cysterski. Jako pierwsze na 200 metrowej trasie sprawdziły się dzieci z rocznika 2012 i młodsze. Łącznie odbyło się 10 biegów dla dzieci i młodzieży oraz bieg główny na dystansie 10 kilometrów, który zakończył te wspaniałe zawody. W imprezie wystartowało 402 zawodników i zawodniczek.

W biegu głównym wśród panów zwyciężył Mateusz Niemczyk (KKB Starogard Gdański) z czasem 0:34:20. Drugie miejsce zajął Igor Siódmiak (MKP Szczecinek/7PRO Siódmiak Triathlon Team) z wynikiem 0:35:16. Na najniższym stopniu podium stanął Patryk Sowiński (Reebok Run Crew, Press Glass Biegamy i Wspieramy) z czasem 0:35:20.

Wśród Pań triumfowała Anna Arseniuk (T.S Opatrunki Toruń) z czasem 0:38:30. Drugie miejsce zajęła Małgorzata Tuwalska (LKS Zantyr Sztum) z rezultatem 0:38:59, a trzecie Natalia Ruchlewicz, która finiszowała z czasem 0:43:56.

Wyniki w kategoriach wiekowych Biegu Głównego:

Kobiety 0-29 lat
1.Paulina Rożek – 0:47:38
2.Anna Klin (Aktywni Kociewiacy) – 0:48:15
3.Magdalena Labon (KS Sokól Zblewo) – 0:50:15

Kobiety 30-39 lat
1.Anna Piekut (Crosselite) – 0:45:09
2.Dorota Gałuszka – 0:45:58
3.Adrianna Skweres (Ada Biega) – 0:47:30

Kobiety 40-49 lat
1.Dorota Czechowska – 0:50:29
2.Dorota Krzoska – 0:50:54
3.Iwona Brzozowska – 0:53:26

Kobiety powyżej 50 lat
1.Barbara Kruszyńska (Biegający Tczew) – 0:52:11
2.Teresa Cherek – 1:06:52

Mężczyźni 0-29 lat
1.Sebastian Szymański (Team Ruliński) – 0:35:22
2.Tomasz Majkowski (Aktywni Kociewiacy) – 0:40:45
3.Kamil Wiśniewski – 0:41:13

Mężczyźni 30-39 lat
1.Kamil Górski (domrustykalny.pl) – 0:37:21
2.Marcin Mikuś (Klub Aktywnego Pelpliniaka) – 0:37:51
3.Andrzej Potoczek (Press Glass Biegamy i Wspieramy) – 0:38:05

Mężczyźni 40-49 lat
1.Sławomir Najda (LKS Zantyr Sztum) – 0:39:51
2.Krzysztof Retecki (Bogmar/Presto) – 0:41:08
3.Piotr Serkowski – 0:42:47

Mężczyźni 50-59 lat
1.Bogdan Cebula (LKS Zantyr Sztum) – 0:40:19
2.Ryszard Kosiedowski – 0:42:04
3.Krzysztof Chojnacki (Klub Aktywnego Pelpliniaka) – 0:44:05

Mężczyźni 60-69 lat
1.Zbigniew Gapski (Grupa Biegam Bo Lubię) – 0:42:28
2.Edward Waśniewski (Klub Aktywnego Pelpliniaka) – 0:45:00
3.Krzysztof Aleksandrowicz (Biegający Tczew) – 0:46:15

Mężczyźni powyżej 70 lat
1.Zygfryd Liban (Biegający Tczew) – 0:47:57

Wyniki Biegów Towarzyszących:

Rocznik 2012 i młodsi – dziewczynki
1.Julia Rybarska (Rudno)
2.Marta Delewska (Rożental)
3.Milena Sak (Rudno)

Rocznik 2012 i młodsi – chłopcy
1.Kacper Kasprzak
2.Mateusz Fasiczka
3.Franciszek Grabowski

Rocznik 2010/11 – dziewczynki
1.Agata Bielaszewska
2.Natasza Grenc (Rożental)
3.Nikola Reimus

Rocznik 2010/11 – chłopcy
1.Aleksander Sobczyk (Sadlinki)
2.Kamil Kinczewski (Pelplin)
3.Patryk Eckert (Rudno)

Rocznik 2008/09 – dziewczynki
1.Monika Mokwa
2.Julia Lichnerowicz (Kulice)
3.Hanna Delewska (Rożental)

Rocznik 2008/09 – chłopcy
1.Filip Brzeziński
2.Oskar Dubiel (Gniszewo)
3.Michał Migus (Małe Walichnowy)

Rocznik 2005/06/07 – dziewczynki
1.Weronika Narloch
2.Aleksandra Michna
3.Aurelia Begier (Małe Walichnowy)

Rocznik 2005/06/07 – chłopcy
1.Błażej Szyca
2.Konrad Choinski (Stocki Młyn)
3.Paweł Świtała (Tymawa)

Rocznik 2003/04 – dziewczynki
1.Katarzyna Szczepaniak (Szymanów)
2.Adrianna Pilecka
3.Jadwiga Leszman

Rocznik 2003/04 – chłopcy
1.Miłosz Kamrowski
2.Szymon Bielaszewski
3.Antoni Borys

Organizatorzy serdecznie dziękują za wsparcie sponsorom i partnerom, a byli nimi:
• LOTTO – Totalizator Sportowy
• Firma DECKA – Tadeusz Decka
• Geconet
• Piekarnia Meler
• Nata
• Komisja ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Organizatoram LOTTO Biegu Cysterskiego było Pelplińskie Centrum Sportu w Pelplinie oraz Klub Aktywnego Pelpliniaka.