Kontynuacja współpracy z włoskim miastem Colletorto

Dodano przez Administrator, 30 października 2013 w Ogólne, Urząd, Współpraca
0

28 października 2013 r., podczas wizyty przedstawicieli Pelplina we Włoszech, podpisane zostało porozumienie o współpracy miedzy Pelplinem a włoskim miastem Colletorto. Nawiązanie kontaktów nastąpiło w 2011 roku dzięki Stowarzyszeniu Miłośników Pelplina, kiedy to delegacja z Pelplina gościła w Colletorto w ramach początków współpracy z partnerem do unijnego projektu „Europa dla obywateli”.

Dzięki podpisanemu porozumieniu możemy kontynuować współpracę, która umożliwia promocję kultury naszych krajów, rozwój trwałej współpracy pomiędzy obywatelami oraz włączenie mieszkańców do aktywnego udziału w integracji europejskiej.

Warto przypomnieć, że Colletorto położone jest w południowo-wschodniej części regionu Molise. Jest to tradycyjna, charakterystyczna miejscowość położona na wzgórzach, 5,5 km od stolicy regionu Campobasso i 50 km od nad morskiego kurortu Termoli u wybrzeża Adriatyku. Umiarkowany klimat z łagodnymi zimami i gorącymi latami zapewnia doskonałe warunki drzewom oliwnym. Zabudowę Colletorto charakteryzuje labirynt wąskich uliczek pośród domów z kamienia i wapienia. Gospodarka miejscowości przez wieki obraca się wokół uprawy oliwek i produkcji oliwy z oliwek. Znajduje to odzwierciedlenie w herbie Colletorto, który przedstawia lampę naftową na tle złotej ziemi, otoczoną gałązkami oliwek i liści dębu.

Szersza relacja z partnerskiego spotkania przedstawicieli Pelplina z przedstawicielami włoskiego miasta Colletorto już wkrótce na naszej stronie.

(RTI)