Konkurs plastyczny „Danuta Siedzikówna – Sanitariuszka „Inka”

Dodano przez Redaktor, 18 lutego 2015 w Ogólne, Szkoły
1

Anna Fotyga, poseł do Parlamentu Europejskiego i Dorota Arciszewska – Mielewczyk, poseł na Sejm RP zorganizowały konkurs plastyczny o wyżej wymienionym tytule, w celu upowszechnienia wiedzy na temat losów Danuty Siedzikówny ps. „Inka”, sanitariuszki  5 Wileńskiej Brygady AK mjr Zygmunta Szendzielarza  „Łupaszki.”

Stojąc przed tak szlachetnym wyzwaniem, inspirowani tak wspaniałą inicjatywą, która kultywuje wartości, ideały i postawy, jakimi cechowali się Żołnierze Wyklęci, Zespół Kształcenia i Wychowania w Kulicach przystąpił wraz z uczniami do tego konkursu. My również chcieliśmy upamiętnić  bohaterską postawę młodziutkiej dziewczyny „Inki”, która w czasie śledztwa, rozprawy sądowej, wyroku  i egzekucji, jak sama o sobie powiedziała: „Zachowałam się jak trzeba…”

Dziękujemy autorom wszystkich prac za udział w konkursie. Z przyjemnością informujemy, że wpłynęło ich aż 19, co świadczy nie tylko rekordowej liczbie, ale również o ogromnym zainteresowaniu tematyką konkursu.

Specjalne podziękowania kierujemy do rodziców uczniów, babć i dziadków, którzy w sposób organizacyjny zaangażowali się w ten konkurs.

A oto nasi plastycy – wykonawcy:
- w kategorii uczniów Szkoły Podstawowej
*  kl. II: Jagoda Choinska, Konrad Choinski, Łukasz Imianowski, Emilia Szmagaj, Wiktoria Wiecka;  kl. III : Oliwia Fedorczuk, Emil Szwoch, Weronika Urbańska; kl. IV: Agata Kleinszmidt; kl. V: Maksymilian Floryn; kl. VI:  Julia Górska

- w kategorii otwartej
* kl. I G.: Nikola Brodnicka, Laura Kleinowska, Tatiana Możuch; kl. II G.: Mateusz  Janiczak, kl. III G.: Marta Choinska;
* Rodzic: Ewelina Wiecka (mieszkanka Kulic).

(ZKiW Kulice)